В Івано-Франківську майстерня з переробки HDPE-пластику “EcoREactive” за два роки виготовила 70 лавок з трьох тонн кришечок та каністр.
Сировину для них збирають волонтери під час прибирання природи, а також мешканці міста завдяки спеціальним контейнерам, повідомляє versii.if.ua.
Зазначається, що контейнери встановили на туристичних маршрутах, у дворах ОСББ, дитячих майданчиках та місцях відпочинку.
“Ми починали з картин, бо це було просто. Тепер ми можемо виготовити листи товщиною від 0,3 см до 2 см. Визначили параметри оптимальні для виготовлення лавок. Був коронавірус, придумали підставки для телефонів, щоб діти могли ставити планшети, коли вчаться”, — розповіла координаторка майстерні Наталія Гасюк.
Вона підкреслила, що для виготовлення лавки потрібно щонайменше 10 кг сировини. Наразі підприємство виготовило приблизно 70 лавок з переробленого пластику, які встановили у громадах Франківщини та Львівщини.
Зазначається, що аналогічні майстерні функціонують і в інших містах України, а саме в Одесі, Закарпатті, Луцьку, Львові. До повномасштабного вторгнення таке підприємство було й у Чернігові.
“Якщо ви переконані, що ваша ініціатива хоч на грам змінить світ на краще, то треба робити. Якщо ми знаємо, що ми врятували 3 тонни пластину — то ми щасливі, бо це на користь”, — сказала Гасюк.
Нагадаємо, у 2022 році в Одесі в парку "Юність" встановили першу лавку з неліквідного пластику, тобто такого, який неможливо переробити.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у 2021 році у Києві встановили першу еколавку з перероблених пластикових кришечок.