В ЄС у 2023 році на декарбонізацію металургії виділили €8,7 млрд. Інфографіка

В ЄС у 2023 році на декарбонізацію металургії виділили €8,7 млрд. Інфографіка

Катерина Бєлоусова

Заводи ArcelorMittal можуть отримати 47,6% всього фінансування

Металургійні компанії ЄС оголосили про отримання €8,7 млрд грантів чи іншої державної допомоги для реалізації своїх проєктів декарбонізації протягом 8 місяців 2023 року.

Виділення €4,9 млрд вже схвалено, обговорення щодо надання решти коштів триває, повідомляє GMK Center.

Зазначається, що основним бенефіціаром державної підтримки декарбонізації є ArcelorMittal. Компанія може отримати 48% усіх коштів, що виділили уряди європейських країн для галузі. Виділення €1,6 млрд для ArcelorMittal вже схвалено. Ці кошти будуть спрямовані на реалізацію проєктів декарбонізації у:

  • Генті (Бельгія);
  • Гамбурзі (Німеччина);
  • Дюнкерку (Франція);
  • Хіхоні (​​Іспанія);

Обговорюється можлива державна підтримка у:

  • Бремені (Німеччина);
  • Айзенхюттенштадті (Німеччина).

“Проєкти, які отримали державну підтримку, в основному спрямовані на перехід від киснево-конвертерної технології до виробництва заліза прямого відновлення і використання електродугових печей”, – розповіли автори.

Вони підкреслили, що ThyssenKrupp виділяється із загальної тенденції. Адже компанія отримала €2 млрд допомоги на будівництво заводу прямого відновлення та двох плавильних агрегатів, які замінять існуючу доменну піч.

Зазначається, що європейські уряди планують виділяти допомогу в різних формах: 

  • прямі гранти;
  • пільгові кредити;
  • компенсації операційних витрат тощо. 

Європейська комісія вважає, що всі заходи підтримки сприятимуть виконанню Водневої стратегії ЄС, досягненню цілей Європейської зеленої угоди та швидкому зеленому переходу за планом REPowerEU.

В матеріалі розповіли, що інші європейські металургійні компанії також розраховують отримати державну допомогу для декарбонізації. Наприклад, voestalpine подала заявку на державне фінансування у червні 2023 року, рішення щодо неї очікується в жовтні-листопаді. У третьому конкурсі великих проєктів Інноваційного фонду відібрано H2 Green Steel для підготовки до гранту. Але сума фінансування невідома, оскільки цей грант буде надано в 4 кварталі 2023 року.

Автори додали, що Італія планувала отримати €1 млрд в рамках Фонду справедливого переходу (Just Transition Fund). Частина цього фінансування була призначена для декарбонізації Acciaierie d’Italia. Але пізніше уряд Італії звернувся до ЄС з проханням скасувати фінансування в розмірі €1 млрд в рамках Національного плану подолання пандемії для проєкту Acciaierie d’Italia з виробництва зеленого водню. Поки що сума коштів на проєкти декарбонізації для Acciaierie d’Italia невідома.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, фахівці компанії EUROFER розробили мапу 60 ключових європейських металургійних проєктів із низьким викидом вуглецю, що відображає їхній потенціал скорочення викидів, потреби у фінансуванні та енергії.

Читайте також
У Житомирі відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності
У Житомирі відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності

Офіс допоможе сконцентрувати та масштабувати усі успіхи Житомира  у сфері енергоефективності

США витратить $254 мільйони на декарбонізацію промисловості
США витратить $254 мільйони на декарбонізацію промисловості

На декарбонізацію виробництва чавуну та сталі витратять $37 мільйонів

В Україні зʼявився третій регіональний офіс декарбонізації та енергоефективності
В Україні зʼявився третій регіональний офіс декарбонізації та енергоефективності

Одним з напрямів роботи офісу буде розвиток альтернативного теплозабезпечення, високоефективна когенерація та виробництво біогазу

Промисловість Великої Британії отримає від уряду $240 мільйонів на декарбонізацію
Промисловість Великої Британії отримає від уряду $240 мільйонів на декарбонізацію

У січні планують запустити новий цикл фінансування для трансформації промисловості на $235 мільйонів