Компанія Google оновила свій сервіс Timelapse, який дозволяє на власні очі побачити, як за 37 років змінилися міста та заповідні місця планети.
Про нову функцію пишуть у блозі компанії.
Сервіс об'єднав 24 мільйонів зображень, знятих в період з 1984 по 2020 року. Це 20 тисяч терабайтів світлин із різних куточків планети у різний час.
Всі фотознімки розділені на п'ять тематичних категорій. Це джерела енергії, глобальне потепління, урбанізація, лісові трансформації і "тендітна краса природи"
Допомагали втілити проєкт в життя NASA, Геологічна служба США, Європейське космічне агенство і Європейська комісія.
"Багато людей все ще вважають, що діяльність людини не може істотно вплинути на долю планети. Навряд чи ці люди будуть з інтересом вивчати Google Earth. Але, може бути, їх діти дізнаються про проєкт в школі та покажуть його батькам", - каже дослідниця навколишнього середовища з Єльської програми з інформування про зміну клімату Дженніфер Марлон.
До слова, нова функція дозволяє побачити, як за десятиліття змінювалася столиця України - місто Київ. Знімки вже доступні в мережі.
Вони зроблені з Космосу та показують, як змінився мегаполіс майже за 40 років.
Раніше ЕкоПолітика писала про те, що Google почне направляти водіїв на ті маршрути які штучний інтелект визнає екологічними. Система буде формувати для водіїв поїздки, під час яких залишається найменший вуглецевий слід.