В ДЕІ хочуть уникнути зайвого тиску на бізнес під час та після війни

В ДЕІ хочуть уникнути зайвого тиску на бізнес під час та після війни shutterstock
Катерина Бєлоусова

Екоінспектори систематично проводять спільні виїзди з правоохоронними органами поліції, прокуратури та ДСНС для здійснення державного нагляду (контрою)

У вівторок 21 червня керівництво Держекоінспекції з представниками Американської торговельної палати в Україні обговорили напрямки роботи протягом воєнного стану та післявоєнний період для уникнення зайвого тиску на бізнес.

Керівництво ДЕІ заявило про важливість допомоги бізнесу, який відновлює роботу, і відкритість для консультацій, допомоги та  зацікавленість у комунікації на всіх етапах, повідомляє Держекоінспекція у Facebook.

В матеріалі підкреслили, що бізнес є рушійною силою економіки держави у цей складний час.

Серед найактуальніших питань від представників бізнес-асоціації на зустрічі обговорили:

  • діяльність Оперативного Штабу при ДЕІ та канали оперативного повідомлення про екозлочини;
  • розмір шкоди, завданий довкіллю внаслідок повномасштабного вторгнення;
  • питання здійснення державного нагляду (контролю) у сфері природоохоронного законодавства під час війни.

Виконуючий обов’язки голови Держекоінспекції Ігор Зубович зазначив, що фахівцями ДЕІ вже зафіксовано понад 330 подій, що несуть загрозу для довкілля України, по кожному з яких збирається вихідна інформація.

Також він додав, що кожний громадянин може повідомити про подію через мобільний  додаток Міндовкілля “ЕкоЗагроза”, а також на гарячу лінію Штабу: +380 (96) 756-83-66 (Telegram, WhatsApp, Viber) або у чатбот @EcoShkodaBot.

Екоінспектори систематично проводять спільні виїзди з правоохоронними органами поліції, прокуратури та ДСНС для здійснення державного нагляду (контрою). Вони щодня виїжджають на місця надзвичайних подій для фіксації, документування та відбору проб для подальшого розрахунку збитків. 

“Про остаточні суми говорити зарано, оскільки, по багатьох випадках вихідні дані збираються”, – зазначили в ДЕІ.

facebook.com/deiukr

Нагадаємо, українці можуть вступити в "екологічний батальйон" через новий застосунок "ЕкоЗагроза".

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні за місяць війни екоінспектори виявили порушень на понад 3 млн грн.

Читайте також
На полонині Руна в Карпатах монтують вітряки, попри обіцянки Мінекономіки — активісти
На полонині Руна в Карпатах монтують вітряки, попри обіцянки Мінекономіки — активісти

Триває знищення високогірних лук, а частина місць, де зростали рідкісні рослини, вже знищена

ДСНС досі відкачує нафтопродукти з озера Кирилівське, а волонтери рятують птахів
ДСНС досі відкачує нафтопродукти з озера Кирилівське, а волонтери рятують птахів

На повне очищення водойми можуть знадобитися місяці

Фірми-привиди виконують для "Лісів України" підряди на мільярди гривень — аудитори
Фірми-привиди виконують для "Лісів України" підряди на мільярди гривень — аудитори

Деякі підприємства нібито висадили мільйони дерев, не маючи жодного співробітника