В Азовському морі стався масштабний розлив нафти: окупанти бездіють shutterstock

В Азовському морі стався масштабний розлив нафти: окупанти бездіють

Катерина Бєлоусова

Подію вже внесли в єдиний реєстр екозлочинів

В Азовському морі на ділянці від селища Приморський Посад до міста Бердянськ, Запорізька область, фахівці Оперативного штабу з фіксації екозлочинів виявили розлив нафти на площі 1434 кв.км – разом товстий та тонкий шар.

Розлив відбувся на території, яку тимчасово контролює російська армія, однак окупанти не  вживають жодних заходів для ліквідації наслідків, пише нардепка від "Слуги народу" і членкиня екологічного парламентського комітету Олена Криворучкіна у Facebook.

Катастрофічну ситуацію зафіксували за допомогою супутникової зйомки у пʼятницю, 2 вересня, коли її розмір сягав 811,11 км2. Однак аналіз супутникових даних за 3 вересня показав, що її розмір збільшився до 1434 кв.км.

facebook.com/profile.php?id=100004616924374

“Наразі неможливо провести додаткові експертизи, пов’язані з забором проб води та прибережних ґрунтів, адже розлив відбувся в межах території, яку тимчасово контролює армія країни-окупанта. Також наразі немає достовірних даних щодо причин виникнення цих нафтових плям”, – зазначила Криворучкіна.

Вона також наголосила, що Оперативний штаб продовжує відслідковувати ситуацію, а подію вже внесли в єдиний реєстр екозлочинів.

Нагадаємо, у селі Рудня Житомирської області зафіксували розгерметизацію трубопроводу та розлиття на рельєф місцевості речовини, схожої на дизельне пальне.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, російська окупаційна влада в захопленому Маріуполі, Донецька область, заборонила купатися в Азовському морі та приховала причини.

Читайте також
Енергетичний гігант BP передумав скорочувати видобуток нафти й газу
Енергетичний гігант BP передумав скорочувати видобуток нафти й газу

Компанія також призупинила інвестиції в нові офшорні вітрові та біопаливні проєкти та скоротила кількість проєктів з низьковуглецевим воднем до 10 з 30

Багаті західні країни лідирують у глобальній нафтогазовій експансії, – IISD
Багаті західні країни лідирують у глобальній нафтогазовій експансії, – IISD

Понад дві третини усіх нових ліцензій на видобуток нафти й газу видали лише 5 країн