В Австралії ухвалили закон щодо жорсткого скорочення викидів вуглецю shutterstock

В Австралії ухвалили закон щодо жорсткого скорочення викидів вуглецю

Катерина Бєлоусова

Консервативний уряд Австралії 9 років підтримував викопне паливо

В Австралії ухвалили закон, який закріплює більш жорсткі цілі щодо скорочення викидів парникових газів.

Прем’єр-міністр Ентоні Альбанезе пообіцяв до 2030 року скоротити викиди на 43% у порівнянні з рівнем 2005 року, повідомляє Bloomberg.

Ціллю попереднього уряду було скорочення викидів на 26–28% і досягнення чистого нуля до 2050 року. 

Це наблизить Австралію до таких країн, як Канада, Південна Корея та Японія, хоча вона й відстає від дій, обіцяних США, Євросоюзом і Великобританією.

Законопроєкт про зміну клімату 2022 року був одним із низки законів, представлених новим урядом, на першому засіданні нового парламенту після виборів. Лейбористська партія Албанезе включала політику прискорення скорочення викидів і збільшення відновлюваної енергії.

Міністр кліматичних змін та енергетики Кріс Боуен наголосив на важливості цього законопроєкту.

"Це встановлює наші цілі щодо викидів у законодавстві, це забезпечує основу для інвесторів, щоб повідомити їм, що Австралія відкрита для бізнесу, для відновлюваної енергії, для передачі, для зберігання, для створення сотень тисяч робочих місць", – сказав він.

Австралія вважалася глобальною країною, яка відстає в діях щодо обмеження викидів, адже 9 років консервативний уряд підтримував викопне паливо.

Попри те, що Албанезе пообіцяв тісно співпрацювати з міжнародними союзниками та припинити так звані "кліматичні війни" в країні, пропозиції його уряду не задовольнили деяких учасників кампанії.

Це може мати певні ризики. Адже щоб прийняти нове законодавство, Альбанезе знадобиться підтримка законодавців, обраних після кампанії за набагато жорсткіші кліматичні дії, включно з Австралійською партією зелених і прокліматичним незалежним Девідом Пококом, які тримають баланс сил у Сенаті Австралії, верхній палаті країни.

Зелені закликали ввести мораторій на нові проєкти використання викопного палива, однак прем’єр-міністр відкинув цей крок. Він стверджує, що це спонукало б споживачів використовувати, на його думку, більш забруднюючий матеріал, який постачають інші країни-виробники.

В матеріалі зазначили, що стримування сектору експорту вугілля вартістю $72 мільярди завдасть удару по економіці країни і не призведе до скорочення глобальних викидів.

"Те, що ви побачите, — це заміна вугіллям з інших країн, яке, швидше за все, призведе до більших викидів через якість нашого продукту", – сказав Альбанезе.

Облік викидів вугільних шахт в Австралії нещодавно піддався пильній перевірці, і в лютому 2022 року уряд заявив, що переглядає метод, який використовується для розрахунку забруднення метаном відкритими шахтами.

Боуен зазначив, що уряд може запровадити більш високі цілі на 2035 і 2040 роки. Законопроєкт повинен бути прийнятий нижньою палатою до кінця наступного тижня, перш ніж вирушити до Сенату, який більш оспорюється.

Нагадаємо, Австралія планує скоротити викиди на 43% до 2030 року від рівня 2005 року і скасувати імпортні тарифи та податки на електромобілі, що дешевші за $53 580.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Австралії знову відкриють вугільну електростанцію в комуні Меллах через скорочення постачання російського газу.

Читайте також
У США газова компанія інвестує $15 млрд, щоб значно знизити викиди вуглецю
У США газова компанія інвестує $15 млрд, щоб значно знизити викиди вуглецю

Майбутні кліматичні переваги від уже оголошених водневих проєктів Air Products дозволять усунути понад 20 мільйонів тонн CO 2 щорічно

Швейцарія допоможе Україні у “зеленому” відновленні: зроблено перший крок
Швейцарія допоможе Україні у “зеленому” відновленні: зроблено перший крок

Швейцарія отримає від України верифіковані результати скорочення викидів вуглецю

В Австралії хочуть значно скоротити викиди і популяризувати електромобілі
В Австралії хочуть значно скоротити викиди і популяризувати електромобілі

Новий уряд очікує, що до 2030 року на електромобілі припадатиме 89% продажів нових авто