Спостереження Національного центру даних про сніг і лід (NSIDC) відображають тенденцію збільшення кількості арктичного морського льоду.
Зокрема 8 січня його рівень піднявся до найвищих показників за 21 рік – 13,675 мільйона км2, повідомляє NoTricksZone.
“Цьогорічні показники – до 8 січня – зараз значно перевищили середнє значення за 2011-2010 роки, а також перевищують середнє значення за 2001-2010 роки”, – йдеться у матеріалі.
Варто зазначити, що попри оптимістичні тенденції, рівень збільшення кількості морського льоду незначний і станом на 25 січня сягає 14,233 мільйона км2. Така кількість значно менша, ніж у 1990-2000 роках (14,792 мільйона км2). Окрім того, від зміни клімату більше сильніше страждає саме Антарктида.
Можна припустити, що таке збільшення також повʼязано з кліматичним явищем Ель-Ніньо, яке спричиняє хвилі спеки в одних частинах світу та більш різке пониження температури в інших.
Нагадаємо, дослідження Британської антарктичної служби показало, що незалежно від того, наскільки світ скоротить викиди вуглецю Західно-Антарктичний льодовиковий щит неминуче розтане протягом, ймовірно, кількох століть.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження провідного кліматолога Джеймса Хансена показало, що викиди від спалювання викопного палива та кліматичне явище Ель-Ніньо призведуть до підвищення температури на 1,7°C вже у травні 2024 року.