У Зімбабве через масштабну посуху на тлі зміни клімату слони, буйволи та низка інших тварин почала мігрувати у сусідню Ботсвану.
Переміщення тварин, ймовірно, призведе до посилення конфлікту між людьми та дикою природою, оскільки вони проходять через заселені людьми райони, повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що популяція слонів у Ботсвані є найбільшою у світі та налічує понад 130 000 голів. У Зімбабве знаходиться друга за розміром популяція цих тварин – понад 65 000 особин.
Речник Управління парків і дикої природи Зімбабве Тінаше Фараво розповів, що тварини мігрують з національного парку Хванге.
"Це не тільки буйволи, слони, але й більшість тварин, тому що ми стикаємося з великою нестачею води в парку. Більшість природних водойм зараз висохли", — сказав він.
Фараво додав, що у регіоні Північний Матабелеленд, де розташований парк, у листопаді-березні була низька кількість опадів. У департаменті метеорологічних служб попередили, що посуха триватиме на тлі кліматичного явища Ель-Ніньо. Окрім того, наприкінці року кількість опадів може зменшитися.
Міжнародна група експертів ООН зі зміни клімату визначила південну Африку як “регіон гарячих точок”. Тобто континент має підвищений ризик екстремальної спеки та зменшення кількості опадів у міру підвищення температури на планеті.
Нагадаємо, в Антарктиді наприкінці 2022 року загинуло близько 10 000 пташенят імператорського пінгвіна через зміну клімату, а саме аномальне танення морського льоду.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження групи вчених з Копенгагенського університету показало, що системи життєзабезпечення Землі були настільки пошкоджені, що умови на планеті не відповідають безпечному середовищу існування людини.