Експерт розкрив правду про "екологічний" київський мурал

Експерт розкрив правду про "екологічний" київський мурал

Олена Яценьо

Фарба, якою розмальовано артоб'єкт, майже нічим не відрізняється від звичайних

Біохімік Гліб Репіч викрив на обмані маркетологів, які заявили, що новий мурал на вулиці Великій Васильківській, 143/2 у Києві може очищувати повітря.

Про те, чи справді фарба, якою розмальовано мурал, має здатність до очищення повітря, експерт розповів у програмі “Твій день” на телеканалі "1+1".

Нагадаємо, що днями в мережі поширилися інформація про появу в столиці нового муралу, який нібито очищує повітря.

За словами виробника, фарба завдяки вмісту графену поглинає вуглекислий газ і знешкоджує шкідливі речовини під дією сонячних променів.

Зі свого боку, біохімік стверджує, що "чудодійна" фарба майже нічим не відрізняється від звичайних. Зокрема, графен є чорним, а мурал виконано й світлими кольорами. До того ж, зазначив він, така мала кількість фарби не зможе поглинути вуглекислий газ.

"Виробник зазначає, що фарба містить наночастинки титан діоксиду, але вони містяться й в інших фарбах. Це типовий білий пігмент, який додають усюди для яскравості кольорів. Для фотокаталізу необхідна дуже велика поверхя й речовина має бути дуже пористою, тільки в такому разі вона справді може “очищувати” повітря”, – наголосив біохімік.

Раніше ЕкоПолітика писала про moss-модуль, який встановили в київському сквері Небесної сотні. Це стіна з моху, що очищає повітря в радіусі 50 метрів, а також зменшує міський шум.

Читайте також
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації

Спеціалісти запевняють, що така ситуація є типовою для осіннього періоду

У Києві знову погіршилася якість повітря
У Києві знову погіршилася якість повітря

Це пов’язують із пожежами та несприятливими метеоумовами