Біохімік Гліб Репіч викрив на обмані маркетологів, які заявили, що новий мурал на вулиці Великій Васильківській, 143/2 у Києві може очищувати повітря.
Про те, чи справді фарба, якою розмальовано мурал, має здатність до очищення повітря, експерт розповів у програмі “Твій день” на телеканалі "1+1".
Нагадаємо, що днями в мережі поширилися інформація про появу в столиці нового муралу, який нібито очищує повітря.
За словами виробника, фарба завдяки вмісту графену поглинає вуглекислий газ і знешкоджує шкідливі речовини під дією сонячних променів.
Зі свого боку, біохімік стверджує, що "чудодійна" фарба майже нічим не відрізняється від звичайних. Зокрема, графен є чорним, а мурал виконано й світлими кольорами. До того ж, зазначив він, така мала кількість фарби не зможе поглинути вуглекислий газ.
"Виробник зазначає, що фарба містить наночастинки титан діоксиду, але вони містяться й в інших фарбах. Це типовий білий пігмент, який додають усюди для яскравості кольорів. Для фотокаталізу необхідна дуже велика поверхя й речовина має бути дуже пористою, тільки в такому разі вона справді може “очищувати” повітря”, – наголосив біохімік.
Раніше ЕкоПолітика писала про moss-модуль, який встановили в київському сквері Небесної сотні. Це стіна з моху, що очищає повітря в радіусі 50 метрів, а також зменшує міський шум.