Кабінет міністрів України ухвалив зміни до правил здійснення рубок. Зокрема, унормовано рубки для нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту доріг на лісових ділянках та догляду за ними.
Про це повідомив Юрій Болоховець, генеральний директор ДП "Ліси України".
Він повідомив, що очолюване ним підприємство запланувало будівництво понад 100 об’єктів (ділянок) лісових доріг. Очікується, що економічний ефект від цих проєктів складе майже 2 млрд грн. Будівництво 165 км уже завершене, 106 км – на завершальній стадії.
За словами директора, прогалини в нормативній базі блокували розвиток лісового господарства та не дали реалізувати частину проєктів “Лісів України”.
Юрій Болоховець зазначив, що розвиток мережі лісових доріг є одним із пріоритетів ДП "Ліси України", оскільки дороги допомагають оперативно реагувати та локалізовувати лісові пожежі, а також забезпечують доступ до ресурсів.
“Саме дороги дають підприємству можливість заготовляти необхідний ринку обсяг деревини з достатнім рівнем рентабельності”, – говорить він.
Також очільник “Лісів України” назвав лісові дороги однією зі складових переходу до природного лісівництва. Таке обґрунтування виглядає дещо дивним, тому обіцяємо ознайомити своїх читачів із коментарями експертів із цього приводу.
Нагадаємо, на думку активістів ініціативної природоохоронної групи Free Svydovets, більшість факторів, які значно погіршують ситуацію з рубками лісу в Україні, пов’язана саме зі змінами у законодавстві.
В середині жовтня ЕкоПолітика розповідала про розслідування видання NGL.media, в якому розкривалися шляхи обходу лісівниками вимог законодавства щодо охорони лісів. Є ризик, що нові правила будівництва та обслуговування лісових доріг створять ще одну лазівку для недобросовісних працівників лісгоспів. Також ми інформували про тіньові схеми продажу деревини у національних парках.
За даними розслідувачів проєкту BlackBox OSINT, гендиректор "Лісів України" Юрій Болоховець очолив незаконну вирубку і корупцію у галузі.