Кабінет міністрів затвердив Порядок розроблення регіональних планів управління відходами, який встановлює єдині підходи до стратегічного планування управління відходами в областях.
Це стало черговим кроком для реалізації сміттєвої реформи в Україні, повідомляє Урядовий портал.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець підкреслив, що для впровадження такої реформи на початкових етапах важливо визначити найбільш оптимальні моделі управління відходами для кожного регіону. Вони мають охоплювати реальні потреби, необхідну інфраструктуру, технології та методи.
“Таке планування ляже в основу верхньорівневого загальнонаціонального плану. Це є однією із вимог рамкового закону 2320-IX, який набуде чинності вже 9 липня цього року", – сказав він.
Зазначається, що уряд прийняв ще одне важливе рішення для великої реформи у сфері довкілля, а саме Порядок ведення Державного реєстру спеціальних дозволів на користування надрами.
“Ми вже фактично на фінішній прямій у нормативному забезпеченні реформи надрокористування в Україні. Наразі переводимо адміністрування спецдозволів в цифрову площину”, – йдеться у повідомленні.
Стрілець підкреслив, що це дозволить українцям отримувати достовірну інформацію про природні ресурси в єдиному Реєстрі. Зокрема щодо кожного бенефіціара, власника дозволу та земельної ділянки. Окрім того, інвестори матимуть безоплатний та вільний доступ до всієї геологічної інформації та отримувати дозвільні документи без зайвої бюрократії.
Він зазначив, що спрощення адміністративних процесів підвищить інвестиційну привабливість галузі та раціональне використання природних ресурсів.
Нагадаємо, в Україні запустили онлайн-видачу спецдозволів в електронному кабінеті надрокористувача на платформі “ЕкоСистема”.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Кабінет міністрів затвердив порядок управління побутовими відходами в особливих умовах, зокрема в зонах активних бойових дій, під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного або воєнного характеру.