Уряд зробив платними безкоштовні пакети в супермаркетах: скільки доведеться платити Shutterstock

Уряд зробив платними безкоштовні пакети в супермаркетах: скільки доведеться платити

Катерина Бєлоусова

Очікується що нововведення вступить в силу 10 грудня 2021 року

Україна встановила мінімальні ціни на пластикові пакети. Тепер кульки, які наразі можна безкоштовно взяти у овочевих відділах коштуватимуть не менше 2 гривень. 

Таку постанову незабаром розгляне Кабмін. 

Постанова необхідна для реалізації закону про обмеження обігу пластикових пакетів, який Верховна Рада схвалила у червні 2021 року. Вона передбачає, що розповсюдження пластикових пакетів в Україні можливе лише на платній основі, а мінімальні роздрібні ціни встановлює Кабмін. 

Нові норми стосуються пакетів у формі "рукава", з дном, відкритою горловиною та зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів. Очікується що норми вступлять в силу 10 грудня 2021 року.

Уряд визначив, що пакети не можуть продаватися дешевше, ніж за:

  • 2 грн/шт. – без ручок та бічних складок;
  • 2,50 грн/шт. – без ручок із бічними складками або з ручками без бічних складок;
  • 3 грн/шт. – з ручками та бічними складками.

Такі ціни є тотожними тим цінам, за якими зараз продаються пластикові пакети.

Вимоги не поширюються на біоразкладаємі пакети, та пакети розміром 225х345х450 мм – як "первинне пакування". Вони призначені для упаковки свіжої риби, м'яса та продуктів із них, а також сипучих продуктів та льоду.

“Реалізація проекту постанови сприятиме поступовому зменшенню обсягу використання пластикових пакетів, покращенню стану екологічної безпеки та благоустрою територій в Україні, модернізації виробничих та технологічних процесів, стимулюватиме розвиток виробництва біорозкладних пластикових пакетів”, – зазначено в пояснювальній записці.

Використання вже існуючих пакетів не забороняється, а штраф за безкоштовне поширення пластикових пакетів складатиме від 1 700 до 3 400 гривень.

Нагадуємо, ЕкоПолітика підготувала для своїх читачів інфографіку про те, які зміни щодо використання пластикових пакетів відбудуться найближчим часом.