Українському бізнесу спростили оформлення дозволів на викиди в повітря

Українському бізнесу спростили оформлення дозволів на викиди в повітря shutterstock
Катерина Бєлоусова

Тепер звіт не потребує попередньої реєстрації

Для українського бізнесу відмінили реєстрацію звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин, який подається з іншими документами для отримання дозволу. 

Про усунення регуляторних бар’єрів для підприємств та суб’єктів господарювання йдеться у новому наказі, повідомляє Міндовкілля.

Міндовкілля внесло відповідні зміни до Інструкції про зміст та порядок складання звіту (наказ від 19.05.2022 № 202, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.06.2022 за №605/37941).

“Тож мінус одна адміністративна процедура у цьому процесі, на яку витрачалася купа часу – на очікування розгляду, отримання зауважень та виправлення технічних помилок, а ще на повторні спроби зареєструвати документ”, – йдеться в матеріалі.

Раніше весь процес міг тривати до шести місяців.

В повідомленні підкреслили, що міністерство не відмінило подання цього документа, який і надалі необхідний для отримання дозволу на викиди. Однак тепер звіт не потребує попередньої реєстрації. 

Нагадаємо, в Україні частково відновили роботу Реєстру з ОВД.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, закон про відходи Міндовкілля розкритикували за невідповідність нормам спалювання.

Читайте також
Верховна Рада нарешті оприлюднила текст закону № 15386 щодо створення НСТВ
Верховна Рада нарешті оприлюднила текст закону № 15386 щодо створення НСТВ

Документ без обговорень зі стейкхолдерами вже відправили на розгляд екокомітету

Чого очікувати від перегляду EU ETS: від бонусних квот до обмеження скорочення викидів
Чого очікувати від перегляду EU ETS: від бонусних квот до обмеження скорочення викидів

Вже з 2027 року на ринок можуть виставити 400 млн додаткових безкоштовних дозволів на викиди

Послаблення EU ETS, вимоги промисловців, лісові пожежі: огляд еконовин ЄС
Послаблення EU ETS, вимоги промисловців, лісові пожежі: огляд еконовин ЄС

Спека вже змушує інвесторів переглядати свій підхід до планування ризиків, однак індустрія все одно хоче платити за викиди менше

Рівень забруднення повітря в містах України 8 липня
Рівень забруднення повітря в містах України 8 липня

У великих індустріальних містах оголошена небезпека промислового забруднення