Відсутність знань може стати перепоною на шляху до більш екологічного життя, однак часті контакти з природою стимулюють приділяти більше уваги довкіллю.
Про це розповіла у матеріалі для "Центру управління відходами" громадська активістка з Миколаєва, засновниця блогу "MY eco city" Тіна Тіора.
"Моя історія почалася трохи більше, ніж три роки тому. Я водила дітей до садочка і по дорозі ми обговорювали навколишній світ. На одному з перехресть сміттєвий бак перетворився на цілу "сміттєву алею слави", і кількість цих алей росла. Тоді мені важливо було зробити все можливе для світлішого майбутнього своїх дітей", – розповіла активістка.
За її словами, перехід до більш екологічного життя дався нелегко.
"По-перше, повна відсутність знань. Інформація, яку можна було загуглити, видавалась заскладною для новачка. Я почала з компостування і була здивована до глибини душі, що вже вдвічі рідше виносила сміття. Всі інші фракції або поступово входять до мого процесу сортування або зникають з мого вжитку шляхом відмови чи заміни. Все відбувається поступово, крок за кроком", – зазначила Тіора.
Своїми знаннями дівчина почала ділитися з іншими – спочатку як ментор шкільної локальної молоді у проєкті по впровадженню роздільного збору ТПВ, а згодом проводячи
лекції, дискусії, консультації для містян, бізнесу та організацій на теми, пов'язані з екологією.
"Всім, хто ще не з нами, я раджу спробувати хоча б місяць, а краще пів року, залишати все сміття в оселі. А ще – частіше контактувати з природою. Після цього, вважаю, знайдеться, про що подумати і знайти свій шлях", – резюмувала активістка.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла про те, як почати сортувати сміття.
Крім того, українські екоактивісти розповіли про п'ять найпоширеніших міфів про сортування відходів.