Українцям загрожують колосальні штрафи за букети підсніжників: які суми

Українцям загрожують колосальні штрафи за букети підсніжників: які суми
Катерина Бєлоусова

Більшість первоцвітів занесені до Червоної книги

Українцям, які купують та продають букети підсніжників, пролісків, крокусів та інших первоцвітів загрожує штраф від 510 до 3655 гривень.

Це є порушенням законів України та правил торгівлі. Окрім того, збір перших весняних квітів загрожує штрафом від 340 до 510 гривень.

Первоцвіти – унікальні рослини, які легко витримують морози. Вони “запускають” пробудження природи та годують нектаром перших комах. Збір квітів підсніжників чи сон-трави перериває природний колообіг, адже рослини не встигають дати насіння. Більшість з них занесені до Червоної книги України.

shutterstock

Штрафи за квіти:

  • від 510 до 1700 грн – за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу;
  • від 1700 грн до 3655 грн – за рослини, зібрані на заповідних територіях, або занесених до Червоної книги (з конфіскацією рослин);
  • від 340 до 510 грн – за погіршення середовища зростання червонокнижних рослин, незаконне або з порушенням вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов вирощування у спеціально створених штучних умовах;
  • від 510  до 850 грн – за ті самі дії для посадових осіб.

vidviday.ua

Щоб захистити первоцвіти екоінспектори анонсували масштабні перевірки місць збору та збуту декоративних рослин, шляхи їхнього перевезення.

Раніше ЕкоПолітика аналізувала, що розуміють під поняттям "біологічне різноманіття", чому воно важливе для нашої планети, що йому загрожує та як його зберегти.

Читайте також
Планета як спільний дім: 22 квітня світ відзначає День Матері-Землі
Планета як спільний дім: 22 квітня світ відзначає День Матері-Землі

Благополуччя людства неможливе без збереження екосистем

Зубрів спасли від вимирання. Тепер вони рятують екосистеми та інших тварин
Зубрів спасли від вимирання. Тепер вони рятують екосистеми та інших тварин

Тварини допомагають утримувати вуглець та сприяють біорізноманіттю

Загроза для рідної флори та фауни: як виявлятимуть інвазійні види в Україні
Загроза для рідної флори та фауни: як виявлятимуть інвазійні види в Україні

Не притаманні нашій країні види можуть витіснити місцеві й зайняти їхню нішу в екосистемі

Лише 850 грн за зрубане дерево. Експерти розповіли, чому штрафи не працюють
Лише 850 грн за зрубане дерево. Експерти розповіли, чому штрафи не працюють

Активісти закликають збільшити штрафи та встановити кримінальну відповідальність за порушення