Українцям розповіли, що належить до побутових відходів Shutterstock

Українцям розповіли, що належить до побутових відходів

Олекса Франко

До складу ТПВ входять харчові й небезпечні відходи, дерево, полімери та низка інших

Відходи, які утворюються у процесі життя та діяльності людини в житлових і нежитлових будинках, називають побутовими.

Про це та інше із посиланням на Роз’яснення Мінрегіону про особливості поводження з побутовими відходами в Україні розповів координатор Solid Waste Consult "Ukraine – Bavaria" Андрій Сокол-Черніловський у Facebook-групі "Промисловість переробки відходів – Україна".

Побутові відходи — це тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі (крім тих, які пов’язані з виробничою діяльністю підприємств) відходи, які не використовуються за місцем їх накопичення.

Послуги з поводження з побутовими відходами, відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", — це послуги з вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів, що надаються в населеному пункті згідно з правилами благоустрою території населеного пункту, розробленими з урахуванням схеми санітарного очищення населеного пункту та затвердженими органом місцевого самоврядування.

Згідно із ЗУ "Про відходи", поводження з відходами — це дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення, перероблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, зокрема контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.

Які джерела утворення побутових відходів

Серед джерел утворення таких відходів — житловий будинок, підприємство, установа, організація, земельна ділянка, тобто об’єкти, на яких вони утворюються.

"Кількісні та якісні характеристики побутових відходів не є постійними та залежать від джерел їх утворення", — додав експерт.

Що належить до твердих побутових відходів

До складу ТПВ входять:

  • харчові відходи (овочі, фрукти, відходи садівництва тощо);
  • папір і картон;
  • полімери (пластик, пластмаси);
  • скло;
  • чорні метали;
  • кольорові метали;
  • текстиль;
  • дерево;
  • небезпечні відходи (батарейки, сухі та електролітичні акумулятори, тара від розчинників, фарб, ртутні лампи, телевізійні кінескопи тощо);
  • кістки, шкіра, гума;
  • залишок твердих побутових відходів після вилучення компонентів (дрібне будівельне сміття, каміння, вуличний змет тощо).

Нагадаємо, що підприємець і блогер Андрій Сокол-Черніловський розповів, як впровадити роздільний збір відходів у приватному секторі громади.

Як повідомляла

Читайте також
Екологи заявили, що 90% норм закону про відходи – мертві
Екологи заявили, що 90% норм закону про відходи – мертві

“Чи це і є реформування і євроінтеграція?” – задають вони питання Міндовкіллю

ТОП-5 країн, де викидають найбільше їжі
ТОП-5 країн, де викидають найбільше їжі

У США даремно викидають 40% усієї їжі