Уряд затвердив Порядок надання фінансової державної підтримки фізичним особам, що встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах. Для громадян діятиме програма кредитування під 0%. Також пільгові кредити за програмою "5-7-9%" передбачені для малого та середнього бізнесу.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Затверджений Порядок визначає умови, критерії та механізм надання фінансової державної підтримки фізичним особам, що встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії разом з установками зберігання енергії у власних домогосподарствах.
Сума компенсації для установок потужністю до 10 кВт на одне домогосподарство складатиме 244 тис. грн. А максимальна сума кредиту — 480 тис. грн терміном на 5 років. Для цього у бюджеті передбачили близько 600 млн грн.
Така державна підтримка покликана здешевити вартість кредитів на придбання та встановлення фотоелектричних модулів та/або вітрових електроустановок, встановленою потужністю від 1 кВт до 10 кВт, разом із гібридними інверторами, що здатні працювати як в автономному, так і синхронному з зовнішньою мережею режимі, та установками зберігання енергії ємністю від 1 кВт*год на кожен 1 кВт встановленої потужності генеруючої установки.
Глава уряду також повідомив, що Кабмін запускає програму пільгового кредитування для малого та середнього бізнесу. Це кредити під 5-9% на все енергообладнання. Він також зазначив, що Нацбанк рекомендуватиме банкам, аби відсоток за кредитами для потреб енергетики не перевищував облікову ставку — 13,5%.
Також він повідомив, що спільно з Верховною Радою уряд готує законопроєкт про зняття мита й ПДВ на ввезення всього енергетичного обладнання та про пріоритетність проходження митниці для таких товарів.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що сонячні електростанції рятують українців від відключень електроенергії вдень. Також ми розповідали, яку додаткову потужність дадуть енергосистемі нові ВЕС.