Україна та Данія почали перший етап співпраці з розвитку вітрової енергетики

Україна та Данія почали перший етап співпраці з розвитку вітрової енергетики
Катерина Бєлоусова

Україна має значний потенціал розвитку офшорної генерації в акваторії Чорного та Азовського морів

Україна та Данія розпочали співпрацю у сфері вітрової енергетики, перший етап якої передбачає прискорене дослідження потенціалу української офшорної генерації.

Дослідження в рамках Меморандуму про розширення енергетичного партнерства в галузі вітрової генерації до вересня 2023 року проведуть фахівці Світового банку та Данського технічного університету (DTU Wind), повідомляє Урядовий портал.

Міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що Енергетична стратегія України до 2050 року передбачає стрімкий розвиток вітрової енергетики. Це має забезпечити децентралізовану та стійку генерацію в майбутньому. Співпраця з Данією відіграє важливу роль для досягнення поставлених цілей.

shutterstock

Він додав, що Україна має значний потенціал розвитку офшорної генерації в акваторії Чорного та Азовського морів.

На зустрічі Галущенка з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данія в Україні Олє Егбергом Міккельсеном сторони обговорили напрямки подальшої співпраці щодо реалізації положень Меморандуму. 

"Данія є одним зі світових лідерів у вітровій енергетиці. І, згідно з Меморандумом, Україна буде використовувати данський досвід при відбудові нашої енергосистеми. Йдеться і про офшори, і оншори, зокрема для досягнення цілей децентралізації генерації", – наголосив Галущенко.

Зазначається, що на зустрічі сторони підтвердили наміри спільно працювати над прискоренням енергетичного переходу відповідно до цілей та пріоритетів розвитку енергетики обох країн.

Нагадаємо, у квітні Україна та Данія уклали Угоду щодо розширення енергетичного партнерства в галузі вітрової генерації.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у травні на Миколаївщині запустили першу чергу Тилігульської вітрової електростанції потужністю 114 МВт з 19 вітрових турбін.

Читайте також
CBAM: Україна шукає компроміс із ЄС щодо металургії в умовах війни
CBAM: Україна шукає компроміс із ЄС щодо металургії в умовах війни

Вітчизняні підприємства вже втрачають клієнтів та мільйонні контракти через запровадження вуглецевого мита ЄС

У 2025 році Україна видала майже 15 млн гарантій походження "зеленої" електроенергії
У 2025 році Україна видала майже 15 млн гарантій походження "зеленої" електроенергії

Загальна кількість установок відновлюваної енергії у нашій країні перевищила 1,5 тис.

Європарламент закликав пом'якшити CBAM для України через війну
Європарламент закликав пом'якшити CBAM для України через війну

Виконавча влада ЄС поки це звернення не коментувала

Кейс Мархалівського лісу набув міжнародного розголосу: RFI опублікувало своє розслідування
Кейс Мархалівського лісу набув міжнародного розголосу: RFI опублікувало своє розслідування

Про те, як українська влада із впертістю носорога продовжує гнути свою лінію попри шалений опір громадськості, тепер читатимуть по всьому світу