Довкілля і клімат наразі стають одними з головних питань міжнародної політики. А тому для України надважливо мати амбасадора з кліматичних питань на міжнародному рівні.
Про це наголосив в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на презентації результатів дослідження аналітичного центру DiXi Group та експертному обговоренні теми "Енергетична дипломатія України – quo vadis?", повідомила пресслужба Міндовкілля.
Стрілець сказав, що Україна має розвивати фінансові та економічні інструменти для стимулювання заходів з декарбонізації. При цьому важливо під час їх впровадження налагоджувати співпрацю на всіх дипломатичних рівнях.
"З одного боку, ми маємо чітко знати і розуміти на які цілі та який обсяг коштів нам потрібен. І працювати потужним фронтом для їх залучення. З іншого, для України надважливо мати амбасадора кліматичних питань на міжнародному рівні. Адже реагування на ці виклики потребує широкої міжнародної співпраці з донорськими організаціями та урядами інших країн", - повідомив Руслан Стрілець.
Руслан Стрілець акцентував, що довкілля і клімат наразі стають одними з головних питань міжнародної політики. Це довели двотижневі напружені кліматичні переговори у Глазго, на яких зібрались понад 100 лідерів держав і міністрів.
Також керівник Міндовкілля перерахував заходи, які необхідні, щоб в Україні продовжувалися “зелені” трансформації:
- імплементація 75 Директиви ЄС про промислові викиди. На сьогодні у Верховній Раді на розгляді знаходиться законопроект № 6004-2 "Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля";
- імплементація 98 Директиви ЄС про відходи та схвалення у другому читанні законопроєкту № 2207-1-д "Про управління відходами", який запровадить ієрархію поводження з відходами;
- реалізація усіх цілей і планів у сфері лісового господарства та збереження біорізноманіття.
Нагадуємо, США і Китай підписали декларацію про співпрацю в боротьбі зі змінами клімату.