В Україні створюють Науково-експертну раду з питань зміни клімату та збереження озонового шару. Кабінет Міністрів затвердив положення про діяльність дорадчого органу та його склад.
Як повідомили в Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства, це рішення є частиною зобов’язань України в межах ініціативи Європейського Союзу Ukraine Facility.
У Міністерстві анонсують, що рада буде постійно діючим та незалежним органом. Згідно з додатками до постанови Кабміну, його учасниками стануть 29 науковців. Вони представляють Національну академію наук, Національну академію аграрних наук, Національну академію медичних наук, Інститут екологічного відновлення та розвитку України, Національний центр обліку викидів парникових газів, Гідрометеорологічний інститут ДСНС, Науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації Держлісагентства.
На дорадчу інституцію будуть покладені такі функції:
- наукове забезпечення, яке буде слугувати основою формування кліматичної політики України;
- оцінка заходів і держполітик загалом на відповідність принципам кліматичної політики;
- подання уряду рекомендацій щодо необхідних кроків за результатами такої оцінки. Зокрема, йдеться про надання пропозицій з розробки секторальних програмних документів по адаптації;
- наукова координація та прогностична робота щодо кліматичних змін.
Створення ради називають важливою складовою у формуванні фундаменту для зеленого відновлення України.
"Ефективне кліматичне врядування потребує системної роботи над інституційною спроможністю, прозорістю та міжнародною співпрацею. Створення Науково-експертної ради з питань зміни клімату та збереження озонового шару є елементом впровадження міжнародних підходів до формування та реалізації кліматичної політики", – зазначив заступник Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Павло Карташов.
ЕкоПолітика раніше повідомляла про НВВ2, який ухвалила Україна. Держава взяла на себе зобов’язання скоротити викиди СО2 на понад 65% від рівня 1990 року до 2035-го.