Україна має виробляти якнайбільше зеленої енергії – Герус shutterstock

Україна має виробляти якнайбільше зеленої енергії – Герус

Катерина Бєлоусова

Зелена енергетика готова працювати в ринкових умовах

Голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявив, що Україна має виробляти якнайбільше зеленої енергії.

Про це він розповів в інтерв'ю Апострофу додавши, що завдяки гарантіям походження енергії, країна зможе безперешкодно експортувати її та низку товарів до Євросоюзу.

Герус підкреслив, що в ЄС планують впровадити економічні стимули для підприємств, які використовують у виробництві зелену енергію. Тому, окрім розвитку відновлювальної генерації, Україна має подбати про те, щоб вітчизняні підприємства могли підтвердити екологічність своєї енергії.

Він зазначив, що досягти цієї мети допоможе нещодавно прийнятий законопроєкт №9011-д “Про відновлення та зелену трансформацію енергосистеми”. Так документ передбачає запровадження гарантій походження електричної енергії, тобто підтвердження що вона вироблена саме з відновлюваних джерел. Це дозволить безперешкодно експортувати до ЄС електроенергію чи готову продукцію, підтверджуючи, що її виготовлено з використанням зеленої енергії.

”Останнім часом технології були значно вдосконалені, і електроенергія, яку виробляють з відновлених джерел, подешевшала. Тож в Європі і в Україні поступово відмовляються від зелених тарифів. Для нових великих сонячних електростанцій договори на постачання за зеленим тарифом фактично вже не видаються. А в наступному році ймовірно нові договори вже взагалі не будуть укладатися. Зелена енергетика готова працювати в ринкових умовах", – додав Герус.

Нагадаємо, 30 червня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №9011-д “Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи”. Документ передбачає запровадження гарантії походження відновлювальної енергії та моделі Net Billing.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні ухвалили держстандарт щодо закачування біометану у газові мережі. На основі цього документу видаватимуться технічні умови для приєднання біометанових заводів до газорозподільних мереж.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan