Україна через агресію Росії зупинила понад дві третини ВЕС shutterstock

Україна через агресію Росії зупинила понад дві третини ВЕС

Олена Яценьо

Майже всі ВЕС зупинено в Херсонській області

В Україні внаслідок воєнної агресії Російської Федерації вітроенергетичні компанії змушені були зупинити роботу понад 2/3 генерувальних установок.

Про це заявив голова Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков, передає "Енергореформа".

"Станом на 9 березня 2022 року зупинено роботу вітроелектростанцій (ВЕС) загальною потужністю 1162,5 МВт. Залишаються в роботі 372,5 МВт", – сказав Конеченков у коментарі порталу 9 березня.

Згідно з розрахунками, які він надав, майже всі ВЕС зупинено в Херсонській області. Ідеться про ВЕС "Ставки" (9,23 МВт), "Берегова" (12,3 МВт), "Новотроїцька" (72,6 МВт), "Овер'янівська" (68,4 МВт), "Мирненська" (163 МВт) компанії Vindkraft. Залишилася працювати лише її "Новоросійська ВЕС" (9,23 МВт). Водночас на Мирненській ВЕС згоріла одна з 39 турбін, знищено весь транспорт для обслуговування ВЕС, персонал через постійні обстріли не може розпочати роботи.

Також зупинено "Сивашську ВЕС" (2,92 МВт) та "Сивашську ВЕС Тотал Ірен" (245,7 МВт) ТОВ "Сивашенергопром". За даними УВЕА, на другій після обстрілу військами РФ згоріла одна вітротурбіна (було встановлено 63 турбіни Nordex по 3,9 МВт). Окрім того, обстрілюють і не допускають до роботи персонал, також пошкоджено трансформаторну підстанцію та лінію електропередач.

Тим часом у Запорізькій області зупинено всі ВЕС компанії ДТЕК, за винятком ВЕС "Приморська-1" (99,58 МВт). Не працюють "Ботієвська ВЕС" (199,88 МВт), "Приморська-2" (99,58 МВт) та "Орлівська ВЕС" (98,8 МВт). Зазначається, що станції не працюють через пошкодження ліній електропередач, також знеструмлено ПС 330 кВ у Мелітополі, тимчасово окупованому РФ.

Із цієї ж причини, як зазначили в УВЕА, зупинено Запорізьку ВЕС (98,1 МВт) ТОВ "Юрокейп Юкрейн".

В Одеській області зупинено вітростанцію "Южне Енерджі" (76,5 МВт), що належить ТОВ "Южне Енерджі". На першій черзі "Дністровської ВЕС" (40 МВт) ТОВ "Елементум Енерджі" працює 9 із 10 турбін, залишилася в роботі ВЕС "Овід Вінд" (32,67 МВт) ТОВ "Овід Вінд", але УВЕА вказує, що компанія GE, що їх обслуговувала, пішла з України.

На Миколаївщині ж зупинено три вітротурбіни по 3,2 МВт "Вітрового парку "Причорноморський" (42,8 МВт) ТОВ "УК "Вітрові парки України" (усього налічується 14 турбін різної потужності).

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Європейська біогазова асоціація (European Biogas Association) 8 березня опублікувала кроки щодо швидкого розвитку біометанової промисловості в Європі, яка може забезпечити 20% поточного імпорту газу в ЄС з Росії до 2030 року.

Зазначається, що через санкції, накладені через воєнну агресію РФ, питання відмови від окупантського газу буде вирішуватися максимально швидко.

Читайте також
На Волині будують ВЕС на понад 20 вітряків
На Волині будують ВЕС на понад 20 вітряків

Вона не лише дасть електроенергію області, а й створить додаткові робочі місця

Стало відомо, які європейські країни лідирують у будівництві нових ВЕС
Стало відомо, які європейські країни лідирують у будівництві нових ВЕС

ЄС має пришвидшити темпи розвитку вітроенергетики, аби встигнути реалізувати свою мету у 425 ГВт до 2030 року

Експерти назвали країни-лідери та країни-аутсайдери у розвитку вітроенергетики
Експерти назвали країни-лідери та країни-аутсайдери у розвитку вітроенергетики

Багато держав зі значним потенціалом у цій сфері майже його не використовують

У Vortex Bladeless розробляють принципово нові вітрогенератори, які працюють від вібрації
У Vortex Bladeless розробляють принципово нові вітрогенератори, які працюють від вібрації

Крім них, незвичайні вітряки створює британська компанія Alpha 311 та німецький стартап SkySails