На початку грудня громадська організація "Україна без сміття" (УБС) безплатно прийме від населення небезпечні відходи.
Про це йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці організації. Безплатний збір небезпечних відходів триватиме три дні — 3, 4 і 5 грудня.
Що прийматимуть і в якій кількості
- батарейки (пальчикові, мізинчикові та літій-іонні) — до 20 шт. за 1 раз;
- ртутовмісні лампи — до 5 шт. за 1 раз;
- цілі ртутні термометри — не більше 3 шт. за 1 раз.
В організації наголосили, що лампи й термометри приймають цілі, попередньо запаковані в цупку картонну коробку або пластиковий футляр. Що стосується Li-Ion батарейок, то їх треба щільно обклеїти скотчем, щоб вони не займалися, контактуючи з іншими батарейками.
"Усі відходи мають бути цілими та чистими. Прийом таких видів небезпечних відходів має бути максимально безпечним для команди й відвідувачів станції", — зазначили в УБС.
Окрім того, небезпечні відходи прийматимуться тільки від фізичних осіб.
Також додали, що небезпечні відходи можна буде здати тільки на станції сортування у визначені дні прийому. А в межах послуг "УБС Кур’єр", "УБС Uklon" і "Пластик Поштою" такі відходи не прийматимуть. До того ж перед здачею відходів на утилізацію їх має оглянути консультант.
Команда УБС розповіла й про те, що робити з битими/пошкодженими ртутовмісними лампами й термометрами.
Насамперед розбитих ламп і термометрів не можна торкатися голіруч. Кульки ртуті потрібно акуратно зібрати в пакетик чи скляну банку з водою та щільно закрити. Опісля треба ретельно оглянути приміщення, де розбилися ртутовмісні предмети: посвітити ліхтариком під меблями, чи не закотилася ртуть туди. Під час цього до кімнати не можна допускати дітей чи домашніх тварин.
Наступний крок — якнайшвидше зателефонувати за номером 101, якщо розгубилися й не знаєте, як діяти. Вас проконсультують і допоможуть правильно утилізувати розбиті термометри й лампи.
Нагадаємо, що в ГО "Україна без сміття" почали безплатно приймати від населення нові види вторинної сировини.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що почала приймати на переробку дрібну натуральну деревину, з якої виготовлятимуть тріску.