Сайт Міністерства захисту довкілля тільки протягом жовтня 2022 року був доступний менш як 43% часу, тобто не працював 57% часу.
Про це повідомляє екологічна громадська організація Save Dnipro на своїй сторінці у Facebook. Зазначається, що приблизні розрахунки були проведені згідно з системою спостереження за станом сайтів Oh Dear, яку екоактивісти використовують для своїх проєктів.
"Наявна практика органів виконавчої влади взагалі не враховує обмежений доступ громадськості до офіційних джерел інформації через постійні проблеми з роботою сайтів та відсутністю стабільного зв’язку, електроенергії. Через це відбувається порушення права кожного громадянина на доступ до інформації та право громадськості на участь у процесі громадських обговорень, що гарантоване низкою міжнародних та українських нормативно-правових актів, зокрема, Орхуською Конвенцією та Законом України “Про доступ до інформації”, — зазначають члени Save Dnipro.
На їхню думку, це призвело до недотримання термінів громадського обговорення проєктів законів та підзаконних актів, і, як наслідок, — до прийняття Кабміном скандальної Постанови №272 “Про затвердження Порядку запровадження обов’язкових автоматизованих систем контролю викидів забруднюючих речовин”. Вони зазначають, що це лише один випадок з багатьох.
"Через прийняту Постанову: держава недоотримуватиме екоподатки до бюджету; контролюючі органи не матимуть постійного контролю наднормативних та/чи залпових викидів; українці не матимуть доступу до об’єктивних даних про викиди підприємств та й надалі втрачатимуть здоров’я через забруднене атмосферне повітря", — сказано в повідомленні.
На думку екоактивістів, якби сайт Міндовкілля працював без технічних несправностей, зацікавлена та відповідальна громадськість мала б вільний доступ до нормативно-правових актів та їх проєктів, то могла б вносити пропозиції щодо їх покращень та брати участь у громадських обговореннях, на що має повне право.
"Тож, коли сайт Міндовкілля перестане йти у безстрокові відпустки та нарешті запрацює у повну силу?" — резюмують активісти.
Як повідомляла ЕкоПолітика, з лютого по березень 2023 року сайт Міндовкілля не працював майже місяць. У перший день збою роботи вебсайту, 23 лютого, пресслужба Міндовкілля назвала причиною кібератаку. Роботу ресурсу обіцяли відновити протягом тижня. Однак роботи тривали майже 3 тижні.
Міністерство не дало пояснень щодо причини затримки відновлення, не назвало відповідальних за кібератаку. Окрім того, після 23 лютого пресслужба жодного разу не повідомляла про поточний стан вирішення проблеми. Варто зазначити, що представники міністерства неодноразово заявляли, що цифровізація попри все залишається незмінним пріоритетом Міндовкілля.
Окрім того, посилення цифровізації є одним з основних інструментів Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, що затвердив Кабінет міністрів України на засіданні 14 березня.
Нагадаємо, що офіційний вебсайт Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів станом на пʼятницю, 10 березня, не працював 16 днів.
Офіційний вебсайт Міндовкілля 14 березня знову перестав працювати після того, як його роботу відновили лише на кілька годин. Сайт не працював 20 днів з 23 лютого.