У Жмеринці, Вінницька область, завершують будівництво сонячної електростанції потужністю 70,4 кВт/год на головній насосній станції комунального підприємства "Жмеринкаводоканал".
СЕС дозволить щомісяця заощаджувати близько 15% грошей на оплаті рахунків за електроенергію та зменшити викиди вуглецю, повідомляє Жмеринка.City.
Зазначається, що станцію збудували завдяки європейському гранту на €73 164 в рамках програми "Зелена енергія – чиста вода". €20 тисяч виділили з бюджету громади.
В матеріалі розповіли, що СЕС зможе генерувати 75,619 МВт/год на рік. Вона складається з 256 панелей. Перед початком її будівництва провели всі необхідні дослідження та вимірювання.
"Уся генерація від сонячної енергії буде спрямована на постачання електроенергією насосів водяної станції і забезпечення роботою насосного обладнання. Усе налаштовано у такий спосіб, що у пікові години ми будемо отримувати 70% від необхідної нам кількості енергії. Це дозволить економити на енергоносіях в середньому 60-70 тисяч гривень щомісяця. Також це зменшить викиди СО2 в атмосферне повітря. Ці наміри переслідує Європейський Союз, і проєкти, які вони надають для реалізації, також мають на меті зберегти наше довкілля", – розповів директор "Жмеринкаводоканалу" Богдан Миронюк.
Заступник директора КП "Жмеринкаводоканал" Іван Дячина підкреслив, що у різну пору року генерація СЕС також буде різною. Так у сонячний день влітку вона буде більшою ніж у похмурі або дощові дні.
“Але ми зможемо бачити позмінну продуктивність сонячної електростанції, накопичувати згенеровану енергію та оптимально використовувати для роботи насосної станції", – сказав він.
Зазначаться, що завдяки співпраці з ЄС у місті також вдалося відремонтувати і термомодернізувати дві школи та 2 дитячих садочки.
Нагадаємо, у Мукачево, що у Закарпатській області, обладнали водозабірну станцію сонячними панелями з потужністю 20 кВт. В ясну погоду СЕС повністю забезпечує його роботу.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Вінниччині в Іллінцях на даху Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) встановили сонячну електростанцію потужністю 10 кВт.