Вінницький логістичний центр тепер може повноцінно функціонувати без централізованого енергопостачання. Підприємство повністю покриває свої потреби в енергії завдяки встановленню сонячної електростанції (СЕС) та установок для зберігання енергії.
Про це повідомив очільник Вінниці Сергій Моргунов у Facebook.
Він розповів, що на базі виробничих потужностей, окрім дахової СЕС потужністю 422 кВт, тут нещодавно змонтували ще й установки зберігання енергії ємністю 396 кВт. Вони дозволяють компанії накопичувати вироблену електроенергію, а отже – безперебійно працювати в умовах відключення світла та зберігати робочі місця.
Мер нагадав, що у місті діє програма, яка компенсує бізнесу 30% витрат на обладнання для виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії.
“Тепер це підприємство стане одним із перших, хто отримає відповідну компенсацію з бюджету громади”, – сказав він.
За словами очільника міста, у Вінницькому логістичному центрі планують реінвестувати отримані з бюджету громади кошти в подальший розвиток. Компанія має намір розширюватися та будувати мультифункціональний хаб, який не має аналогів в Україні. До цього проєкту планують залучати нові технологічні рішення.
Нагадаємо, минулого року міська влада Вінниці запровадила Порядок часткової компенсації витрат на придбання обладнання для виробництва електроенергії з ВДЕ для мікро-, малого та середнього бізнесу. А вже у червні цього року депутати прийняли рішення розширити дію цього Порядку і на великий бізнес. Тож зараз підприємства, які окрім СЕС встановлюють ще й акумуляторні батареї, зможуть отримати більшу компенсацію.
Як повідомляла ЕкоПолітика у грудні 2023 року, у Вінниці підприємства масово переходять на власну "зелену" генерацію. Вони встановили понад 10 МВт сонячних електростанцій для власних потреб, що забезпечило "зеленою" енергією близько 10% споживання.
Трохи пізніше ми розповідали, що дахова СЕС зі 140 панелей на хлібозаводі "Наш хліб Вінниця" забезпечила третину потреб підприємства в електроенергії.