У Вінниці лікарні обладнають сонячними панелями

У Вінниці лікарні обладнають сонячними панелями

Катерина Бєлоусова

У громаді посилюють енергетичну незалежність

У Вінниці виконком міської ради затвердив п'ятирічну Програму будівництва сонячних електростанцій у комунальних закладах, яку почнуть реалізовувати у 2023 році.

В рамках пілотного проєкту сонячні електростанції встановлять у п’яти міських лікарнях та одному спортивному закладі громади, повідомляє Вінницький міський голова Сергій Моргунов у Facebook.

“Максимальна енергонезалежність – завдання, яке сьогодні актуальне і для бізнесу, і для критичної інфраструктури, і для закладів соціальної сфери. Це надзвичайно важливе питання для всієї країни, адже росія не полишає спроб знищити наші енергетичні об’єкти”, – наголосив він.

За його словами, в громаді ухвалюють системні рішення, які спрямовані саме на посилення енергетичної незалежності на муніципальному рівні.

Моргунов зазначив, що відновлювальна енергетика також є пріоритет європейського Зеленого курсу. 

“Ми не просто його декларуємо, ми діємо”, – підкреслив він.

Нагадаємо, у січні 2022 року Вінницька міська територіальна громада першою в Україні проголосила Зелений курс у межах Європейського зеленого курсу.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні 50 лікарень безкоштовно обладнають гібридними фотоелектричними станціями, що дозволить критичним відділенням безперебійно працювати щонайменше 2-3 години. 

Читайте також
На Дніпропетровщині будують СЕС площею 2 га для потреб рудника
На Дніпропетровщині будують СЕС площею 2 га для потреб рудника

Початок експлуатації запланований на червень 2025 року

“Нібулон” встановив 106 сонячних панелей для потреб термінала компанії в Миколаєві
“Нібулон” встановив 106 сонячних панелей для потреб термінала компанії в Миколаєві

Такий крок дозволить не лише знизити витрати на електрику, але й зробить діяльність підприємства більш екологічною та енергоефективною

Енергонезалежність за кошти держави: у ЖК на Львівщині встановили одразу 4 СЕС
Енергонезалежність за кошти держави: у ЖК на Львівщині встановили одразу 4 СЕС

Мешканці скористалися Програмою “ГрінДІМ” від державного Фонду енергоефективності

У Миколаєві встановили одразу дві СЕС для медзакладів міста
У Миколаєві встановили одразу дві СЕС для медзакладів міста

Вони забезпечать стабільне електропостачання та економію бюджетних коштів