Дослідження науковців з Університету Суррея у Великій Британії показало, що до 2035 року фотоелектричні системи можуть подешевшати на 50%.
Нормована вартість енергії (LCOE) для малих проєктів та комунальних фотоелектричних систем може знизитися до $187/МВт-год та $63,5/МВт-год, повідомляє pv magazine.
Дослідники заявили, що у 2020-2021 роках великомасштабні фотоелектричні системи вже були дешевшими за оптову електроенергію у 2021 році. За найоптимістичнішим сценарієм LCOE для великих фотоелектричних систем у Великій Британії може сягнути лише $21/МВт-год.
За їхніми прогнозами, вартість виробництва електроенергії з малих фотоелектричних систем впаде нижче оптової ціни електроенергії приблизно до 2027 року.
“На цьому рівні можна очікувати, що багато домогосподарств і підприємств захочуть встановити навіть невеликі сонячні фотоелектричні панелі, щоб зменшити свої витрати на електроенергію і сприяти підвищенню екологічної свідомості", – зазначили науковці.
Зазначається, що у 2020 році потужність СЕС у Великій Британії сягнули 13,5 ГВт, завдяки чому країна посіла 10 місце у світі та третє в Європі. За прогнозами дослідників, сонячні потужності зростуть до 21 ГВт у 2025 році та приблизно до 29 ГВт у 2030 році.
Нагадаємо, у Великій Британії проєкти вітрової енергетики вартістю $25 мільярдів можуть не реалізуватися без подальшої допомоги з боку уряду.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, щорічний кліматичний звіт програми Copernicus показав, що зміна клімату збільшує потенціал виробництва сонячної енергії в ЄС. Це може стимулювати виробництво “зеленої” енергії у країнах, які традиційно не вважаються багатими сонячними ресурсами.