У Токіо, Японія, ухвалили постанову, яка забовʼязує забудовників після квітня 2025 року встановлювати на всі великі новобудови площею до 2000 квадратних метрів відновлювальні джерела енергії, зокрема сонячні панелі.
Така ініціатива допоможе скоротити викиди вуглецю від домогосподарств, повідомляє CNN.
Губернатор Токіо Юріко Коіке зазначив, що лише 4% будівель у місті, де можна встановити сонячні батареї, зараз їх мають.
Зазначається, що уряд Токіо має на меті вдвічі скоротити викиди парникових газів до 2030 року порівняно з рівнем 2000 року, а країна – досягти кліматичної нейтральності до 2050. Проте Японія є пʼятим найбільшим в світі джерелом викидів вуглецю. Після катастрофи на АЕС у Фукусімі 2011 року більшість ядерних потужностей Японії була закрита. Країна значною мірою покладається на спалювання вугілля.
Член регіональної партії Koike Tomin First no Kai Рісако Нарікійо підкреслив, що Японія не може марнувати час, адже окрім глобальної кліматичної кризи зіткнулася з енергетичною через російсько-українську війну.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Японії планують побудувати першу морську плавучу сонячну електростанцію потужністю 88 кВт в Токійській затоці в рамках проєкту ESG Tokyo Bay. Планується створити унікальну енергетичну міську модель, яка з часом зробить мегаполіс повністю енергонезалежним.