У Тернополі встановили першу в Україні СЕС–“квітку” SmartFlower. Фото ternopilcity.gov.ua

У Тернополі встановили першу в Україні СЕС–“квітку” SmartFlower. Фото

Катерина Бєлоусова

Подібні СЕС будуть встановлювати у комунальних закладах та установах Тернополя

У Тернополі відкрили першу в Україні сонячну енергетичну систему SmartFlower, що схожа на квітку соняха, яка здатна до інтелектуального відстеження сонця, виробляючи до 40% більше енергії.

Потужність такої СЕС сягає 2,5 кВт, що дозволить отримати 4000-6200 кіловат енергії на рік, залежно від погодних умов, повідомляє Тернопільська міська рада.

Щодня під час заходу сонця Smartflower автоматично складатиметься й очищатиметься, щоб підтримувати максимальне використання сонячної енергії. "Розумна квітка" уже стала популярною в країнах Європи і США.

Реалізація проєкту у сфері зеленої енергетики відбулася завдяки співпраці ТОВ "Енерджі Інжинірингова компанія" з австрійсько-американською компанією "Smart Flower Solar" у сфері альтернативної енергетики.

Міський голова Тернополя Сергій Надал зазначив, що під час війни, дуже важливим є забезпечення нормального розвитку економіки країни, а також впровадження енергозберігаючих технологій та альтернативних джерел енергії. 

“Впродовж останніх років ми живемо в умовах енергетичної війни з росією, і щороку в нас виникає питання щодо енергозаміщення та виробництво електроенергії з альтернативних джерел. А наразі це уже є вимогою сьогодення, адже завдяки таким сучасним інноваційним технологіям як "Smart Flower", ми маємо змогу забезпечити енергетичну незалежність від російського агресора, а це напряму торкається питання національної безпеки України”, – наголосив Надал.

Він також додав, що подібні установки у Тернополі будуть встановлювати у комунальних закладах та установах, а також міська рада максимально піде назустріч тим підприємцям, які виявлятимуть бажання втілювати подібні проєкти в життя.

ternopilcity.gov.ua ternopilcity.gov.ua

Окрім того, в рамках відкриття СЕС SmartFlower, відбулася також презентація "Інвестиції в альтернативні джерела енергетики в Тернопільському регіоні".

Нагадаємо, виробники сонячної електроенергії закликали українців якомога швидше встановлювати сонячні панелі, адже світові інвестиції в СЕС будуть тільки зростати.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, українські експерти вважають, що зростання генерації чистої енергії може значно посилити енергонезалежність країни та сприятиме впровадженню “Зеленого” курсу.

Читайте також
У Німеччині закриють останній великий завод з виробництва сонячних панелей
У Німеччині закриють останній великий завод з виробництва сонячних панелей

У 2023 році завод виробив сонячних панелей на 650 МВт, що склало близько 5% встановленої потужності у Німеччині