У Тернополі з нового року розпочнеться моніторинг стану озера, який враховуватиме гідрологічні, гідрохімічні та екологічні спостереження.
Облаштування відомчого гідрометеорологічного озерного посту вже на завершальному етапі, повідомляє Укрінформ.
Для моніторингу Тернопільського водосховища виділено земельну ділянку та надано дозвіл на розроблення проєкту, створено спеціальний майданчик, забито палі та обладнано гідрометричний мостик.
Місцеві екологи та комунальники розробили програму для комплексної очистки озера, яка розрахована на декілька років.
“Зокрема, збудовано новий дощовий колектор з системою механічного очищення, відновлено роботу аераційних фонтанів, які наповнюють воду додатковим киснем, проведено механічну очистку та поглиблення дна озера”, – сказано в матеріалі.
Окрім того на Тернопільському водосховищі використали альготехнології. Тепер водорості хлорела та сценедесмус очищатимуть воду від шкідливих елементів.
Як відомо, Тернопільський став або озеро є штучною водоймою площею у 300 га. Він створений на місці боліт на річці Серет. Повний об'єм водойми майже 13 млн куб м. Озеру приблизно стільки ж років, як і місту Тернополю – понад 480 років.
Нагадаємо, у Тернополі встановлюють фільтрувальні блоки для знезалізнення води.
Як повіомляла ЕкоПолітика раніше, екоактивісти закликають українців допомогти врятувати річку Саджаву на Івано-Франківщині, адже її води стали чорними від скидів забруднюючих речовин.