У США сонячна генерація вперше перевищить річні потужності гідроенергетики

У США сонячна генерація вперше перевищить річні потужності гідроенергетики

Катерина Бєлоусова

Встановлені потужності СЕС вже сягнули 125 ГВт

За даними уряду США у 2024 році сонячна генерація вироблятиме понад 318 мільярдів кВт-год електроенергії, а гідроенергетика – 284 мільярдів кВт-год.

Це буде перший рік, де річна сонячна генерація перевищить гідроенергетику, зокрема завдяки встановленню СЕС у домогосподарствах, повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що у вересні 2022 року електроенергія з СЕС вперше перевищила гідрогенерацію. Однак у 2024 році ця тенденція стане загальнорічною. 

В матеріалі підкреслили, що така тенденція, як очікується, стане постійною. Адже протягом 2009-2022 років потужності гідроенергетики зросли менш ніж на 1% (до 80 ГВт). Проте за цей період сонячна генерація збільшилася на 44%.

За даними Energy Information Administration, завдяки податковим пільгам та інвестиціям встановлені сонячні потужності, станом серпень 2023 року, сягнули 125 ГВт, з яких 45 ГВт – малої генерації.

В повідомленні підкреслили, що у 2019 році річна вітрова генерація  перевищила гідроенергетичну.

“Гідроенергетика продовжує залишатися ключовим джерелом погодинної схеми виробництва в таких регіонах, як північний захід Тихого океану”, – додали в EIA.

Нагадаємо, президент США Джо Байден заявив, що країна збільшить використання сонячної енергії, вітру та батарей на 25% протягом наступних чотирьох років.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за даними BloombergNEF, у США та Китаї розпочинається десятиліття розвитку систем зберігання енергії.

Читайте також
У Німеччині закриють останній великий завод з виробництва сонячних панелей
У Німеччині закриють останній великий завод з виробництва сонячних панелей

У 2023 році завод виробив сонячних панелей на 650 МВт, що склало близько 5% встановленої потужності у Німеччині