У США потужності зберігання енергії можуть зрости на 89% у 2024 році

У США потужності зберігання енергії можуть зрости на 89% у 2024 році
Катерина Бєлоусова

Через проблеми з ланцюгом поставок строки виконання великомасштабних проєктів можуть затягнутися на 6 місяців

У США у 2024 році потужності систем зберігання енергії можуть зрости на 89%, тобто на 15 ГВт.

Це станеться, якщо всі проєкти введуть в експлуатацію за запланованим графіком, повідомляє Reuters.

За даними Управління енергетичної інформації США (EIA) у 2023 році потужність систем зберігання сягала 16 ГВт. Планується, що протягом 2024 року вони зростуть до 30 ГВт.

“Велика кількість наявних і запланованих сонячних і вітрових потужностей у Каліфорнії та Техасі викликає зростаючу потребу в накопичувачах”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що у цих двох штатах наразі встановлена потужність накопичувачів енергії сягає 7,3 ГВт (Каліфорнія) і 3,2 ГВт (Техас). Очікується, що до липня 2024 року у Техасі буде доступно близько 4,46 ГВт таких потужностей.

В матеріалі підкреслили, що через проблеми з ланцюгом поставок у великомасштабних проєктах строки їхнього виконання можуть затягуватися на майже шість місяців.

Нагадаємо, за даними BloombergNEF, у США та Китаї розпочинається десятиліття розвитку систем зберігання енергії. У США до 2030 року на кожні 25 ГВт сонячної енергії очікується 50 ГВт мережевих акумуляторних накопичувачів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за даними уряду США у 2024 році сонячна генерація вироблятиме понад 318 мільярдів кВт-год електроенергії, а гідроенергетика – 284 мільярдів кВт-год. Це буде перший рік, коли річна сонячна генерація перевищить гідроенергетику.

Читайте також
У 2025 році Україна видала майже 15 млн гарантій походження "зеленої" електроенергії
У 2025 році Україна видала майже 15 млн гарантій походження "зеленої" електроенергії

Загальна кількість установок відновлюваної енергії у нашій країні перевищила 1,5 тис.

В Україні на "зелену" енергію припало 11% загальної генерації у 2025 році – НКРЕКП
В Україні на "зелену" енергію припало 11% загальної генерації у 2025 році – НКРЕКП

Беззаперечним лідером чистої генерації залишається сонячна енергетика

Від’ємні ціни на електроенергію в Європі не знизять рахунки споживачів
Від’ємні ціни на електроенергію в Європі не знизять рахунки споживачів

Щоб виправити ситуацію, потрібно вдесятеро збільшити ємність систем накопичення енергії

Українців закликають вмикати пралки й праски вдень через надлишок сонячної генерації
Українців закликають вмикати пралки й праски вдень через надлишок сонячної генерації

Профіцит енергії може викликати перевантаження системи