У школах вчитимуть гуманності та емпатії до тварин. Відповідну програму схвалило МОН

У школах вчитимуть гуманності та емпатії до тварин. Відповідну програму схвалило МОН shutterstock
Марія Семенова

На уроках діти зрозуміють, як вони впливають на довкілля та що потрібно їхнім домашнім улюбленцям

Навчити дітей гуманному й відповідальному ставленню до тварин і природи педагоги тепер можуть за сертифікованою програмою від UAnimals. Там переконані, що саме зоопросвітництво допоможе викорінити жорстокість у майбутньому. Проєкт "Гуманна освіта та волонтерство" отримав офіційне схвалення від Українського інституту розвитку освіти Міністерства освіти і науки.

Про це повідомили в зоозахисній організації UAnimals, яка створила освітню програму разом із Suziria Group.

Випередити жорстокість

В UAnimals наголошують, що для зменшення проявів жорстокості до тварин передусім треба викорінити її причину.

Зооактивісти наводять дані спільного з Fama дослідження, яке підтвердило досить утилітарне ставлення українців до своїх тварин. Аналіз опитування засвідчив, що 92% українців вважають своїх улюбленців членами родини. Проте приблизно 50% опитаних усе одно хочуть, щоб ті були корисними – розважали чи охороняли.

За даними Генеральної прокуратури, кількість справ щодо жорстокого поводження з тваринами станом на 2025 рік шокує – вона збільшилася у майже чотири рази.

Деталі зоогуманістичних занять

Освітня програма "Гуманна освіта та волонтерство" передбачає 14 уроків для учнів молодшої та середньої школи. Зоозахисники запевняють, що вони допоможуть дітям зрозуміти потреби тварин і мову їхнього тіла, а також усвідомити власну відповідальність за життя і здоров’я улюбленця.

У центрі цих занять – навчання дітей бачити зв’язки між діями людей, добробутом тварин та екологічним станом на Землі загалом.

У методичному плані програма створена комплексно і не потребує додаткової підготовки педагогів. Вона містить як готові завдання, так і повноцінні методичні рекомендації.

Ще до офіційного схвалення зооосвітню програму вже використовували в українських школах. За даними UAnimals, з минулого року понад 80 учителів провели 250 таких уроків для 3800 дітей. Відповідне навчання й сертифікати отримали більше ніж 650 педагогів.

"Хочемо бачити Україну гуманною. Мріємо, щоб нове покоління не толерувало жорстокість, ставало на захист слабших і сприймало всіх у світі як єдину взаємопов’язану систему", – наголосила Ольга Мацько, керівниця департаменту стратегічних ініціатив UAnimals.

Нагадаємо, що в Україні триває робота над законопроєктом № 11328, який спрямований на захист домашніх тварин. ЕкоПолітика раніше детально розповідала про його норми, зокрема заборону естетичної хірургії та перешкоджання підгодовуванню безхатніх тварин.

Читайте також
З 1 липня весь бензин на заправках має містити 10% біоетанолу: навіщо це потрібно
З 1 липня весь бензин на заправках має містити 10% біоетанолу: навіщо це потрібно

Це має скоротити викиди від транспортного сектору та наблизити норми України до європейських

В Україні створюють єдиний державний реєстр домашніх котів, собак та тхорів
В Україні створюють єдиний державний реєстр домашніх котів, собак та тхорів

У майбутньому на основі реєстру створять цифрові ветеринарні паспорти, які інтегрують у Дію

Дайджест екозлочинів тижня: вирубка дерев, забруднення довкілля та крадіжка копалин
Дайджест екозлочинів тижня: вирубка дерев, забруднення довкілля та крадіжка копалин

Окремо прокурори намагаються повернути державі землі водного, лісового та природно-заповідного фондів

Україна вже надолужила воєнні втрати в сонячній енергетиці
Україна вже надолужила воєнні втрати в сонячній енергетиці

За період з 2022 по 2026 рік Україна отримає близько 4 ГВт сонячної генерації