У селі на Львівщині облаштують сортувальну лінію замість традиційного звалища

У селі на Львівщині облаштують сортувальну лінію замість традиційного звалища
Катерина Бєлоусова

Нові відходи після сортування вивозитимуть на Стрийський полігон

На Львівщині у курортному селі Славську рекультивують звалище та облаштують у громаді сміттєсортувальну лінію.

Звалище створює ризик забруднення довкілля протягом 50 років, повідомляє LMN.

Зазначається, що громада вже оголосила тендер на платформі Prozorro для  рекультивації полігону твердих побутових відходів. Очікувана вартість робіт становить 50,8 мільйона гривень.

Голова сільради Володимир Бега розповів, що 90% відходів на наявному полігоні вже не придатні для сортування. Завдяки сміттєсортувальній лінії з нових відходів відбиратимуть сировину для переробку, а решту – будуть вивозити на Стрийський полігон. Лінія допоможе зменшити навантаження на звалище.

“Після її [сортувальної лінії] облаштування у Славському вже не буде сміттєзвалища, лише виключно сортувальна лінія. Все звісно залежить від погодних умов, однак ми плануємо зробити це в найкоротші терміни, за кілька місяців", – сказав він.

Бега додав, що за словами очільника курортного селища, ризик забруднення навколишніх територій від звалища існує вже 50 років.

Нагадаємо, у Львові будівництво сміттєпереробного заводу мають завершити до кінця 2023 року і запустити його у лютому-березні 2024 року.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Волині у Ківерці збудують сортувальну лінію на сміттєзвалищі у селі Забруде, де перероблятимуть органічні та тверді комунальні відходи, а також шини.

Читайте також
Zero Waste: практичні кроки до філософії розумного споживання, яка рятує планету
Zero Waste: практичні кроки до філософії розумного споживання, яка рятує планету

Головне – купувати з розумом, використовувати на повну, а потім переробляти

Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду
Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду

Локальний рівень забруднення повітря перевищував норму у понад два рази

Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт
Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт

Практично всі міста України не оновили модель управління відходами, тож по суті порушують чинне законодавство

Засмітив ліс — плати 51 тис. грн: може зрости відповідальність за "сміттєві" порушення
Засмітив ліс — плати 51 тис. грн: може зрости відповідальність за "сміттєві" порушення

Якщо посадовці не вживатимуть заходів із ліквідації стихійних звалищ, також платитимуть штраф