У прискоренні глобального потепління винна заможна “еліта” світу – дослідження

У прискоренні глобального потепління винна заможна “еліта” світу – дослідження

Катерина Бєлоусова

Людині з нижчим рівнем доходу знадобиться 26 років, щоб створити таку ж кількість викидів вуглецю, як найбагатшій людині за 1 рік

Дослідження економістів з World Inequality Lab показало, що 10% найбільш заможного населення світу, так звана "еліта, що забруднює навколишнє середовище", створює близько половини щорічних викидів вуглецю.

У прискоренні глобального потепління винна невелика частина населення світу, повідомляє Earth.Org.

Зазначається, що дослідження проводили фахівці Паризької школи економіки за підтримки ООН.

“Різниця у викидах між багатими та бідними людьми наразі більша, ніж різниця у викидах між країнами”, – йдеться в дослідженні.

За словами авторів “Звіту про кліматичну нерівність за 2023 рік”, які досліджували походження викидів парникових газів у всьому світі, вуглецева нерівність всередині країн становить майже дві третини від загальної кількості, що є "повною зміною" порівняно з 1990 роком.

Вони також припустили, що зменшення споживання вуглецю на найвищому рівні може вивільнити вуглецевий бюджет, необхідний для викорінення бідності за межею бідності в $5,50 на день, тобто найбідніші у світі зможуть збільшити викиди парникових газів, необхідні для досягнення процвітання.

earth.org

Глобальна нерівність індивідуальних викидів: між нерівністю всередині країни, 1990-2019 рр

В матеріалі наголосили, що як показало дослідження, у прискоренні глобального потепління винна невелика частина населення світу. Одним з авторів роботи є Томаса Пікетті, який після фінансової кризи 2008 року допоміг сформувати ідею "1%" – терміна, який відноситься до групи заможних людей, чий спосіб життя з високим вмістом вуглецю сприяє кліматичній кризі.

Аналіз 2022 року показав, що людині з нижчим рівнем доходу знадобилося б 26 років, щоб створити таку ж кількість вуглекислого газу, як найбагатшій людині за рік.

“Бідність також тісно пов’язана з уразливістю до зміни клімату. Відомо, що країни з низьким рівнем доходу більш уразливі до екстремальних погодних явищ та інших наслідків глобального потепління, таких як посухи, що є однією з найбільших загроз продовольчій безпеці”, – йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, дослідження кліматологів за допомогою штучного інтелекту показало, що світу не уникнути потепління на 1,5°C, яке станеться між 2033 і 2035 роками.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за прогнозами, тихоокеанська острівна держава Тувалу через підвищення рівня моря та зміну клімату може повністю затонути до кінця століття.

Читайте також
Вчені прогнозують десятки мільйонів смертей через глобальне потепління
Вчені прогнозують десятки мільйонів смертей через глобальне потепління

Цей песимістичний прогноз також стосується й України

Мінус гауда та діжонська гірчиця: названі продукти, які зникнуть через зміну клімату
Мінус гауда та діжонська гірчиця: названі продукти, які зникнуть через зміну клімату

Традиційні страви можуть бути втрачені для кухонь багатьох країн – від Скандинавії, Франції та Нідерландів до Туреччини