У повітрі Києва виявили трикратні перевищення вмісту отруйних газів: названо райони shutterstock

У повітрі Києва виявили трикратні перевищення вмісту отруйних газів: названо райони

Катерина Бєлоусова

Фахівці обсерваторії проаналізували 1692 проби повітря

У повітрі Києві протягом тижня з 18 по 23 грудня виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій діоксиду сірки у 2,8 рази.

Порівняно з попереднім тижнем, вміст забруднюючих речовин майже не змінився, йдеться у щотижневому звіті про забруднення повітря від Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

За даними обсерваторії перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) за середньодобовим вмістом діоксиду азоту становило:

  • у 1,2-2,3 рази – на площах Галицькій, Бессарабській та Деміївській, проспектах Берестейському та Оболонському, бульварі Лесі Українки, у районі Гідропарку, вулицях Академіка Стражеска, Олександра Довженка, Гетьмана Павла Полуботка, Інженера Бородіна, Каунаській та Скляренка;
  • перевищень не спостерігалось на пр., Науки, 37 (в районі метеомайданчика). 

Перевищення ГДК за середньодобовим вмістом діоксиду сірки:

  • у 1,6-2,8 рази – на площах Деміївській, Бессарабській та Галицькій, проспектах Берестейському та Оболонському, бульварі Лесі Українки, у районі Гідропарку, вулицях Академіка Стражеска, Олександра Довженка, Гетьмана Павла Полуботка, Інженера Бородіна, Каунаській та Семена Скляренка;
  • перевищень не спостерігалось на пр., Науки, 37 (в районі метеомайданчика). 

Перевищення ГДК за середньодобовим вмістом формальдегіду:

  • у 1,9 рази – на Галицькій площі (20 грудня); 
  • у 1,0-1,7 рази на площах Деміївській та Бессарабській, проспектах Берестейському та Оболонському, бульварі Лесі Українки, у районі Гідропарку, вулицях Академіка Стражеска, Олександра Довженка, Гетьмана Павла Полуботка, Каунаській та Семена Скляренка; 
  • у 1,0-1,1 рази – на проспекті Науки (18 та 21 грудня)

Фахівці обсерваторії відібрали та проаналізували 1692 проби атмосферного повітря з 16 стаціонарних постів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за даними ООН, через забруднення повітря у світі щороку передчасно помирають близько 7 мільйонів людей.

Теги: ,
Читайте також
У 2024 році повітря лише 7 країн відповідало стандартам якості ВООЗ: хто серед щасливчиків
У 2024 році повітря лише 7 країн відповідало стандартам якості ВООЗ: хто серед щасливчиків

Тільки у 17% міст світу дотримуються нормативи щодо забрудненості повітря

Держдеп США призупинив програму глобального моніторингу забруднення повітря
Держдеп США призупинив програму глобального моніторингу забруднення повітря

Це черговий крок адміністрації президента США Дональда Трампа, спрямований на згортання моніторингу навколишнього середовища і досліджень, пов'язаних із кліматом

Netflix створив "зникаючі" білборди, які у реальному часі візуалізують забруднення повітря
Netflix створив "зникаючі" білборди, які у реальному часі візуалізують забруднення повітря

Новий серіал компанії привертає увагу до забруднення довкілля та його вплив на здоров’я людей

Євросоюз посилює вимоги до якості атмосферного повітря
Євросоюз посилює вимоги до якості атмосферного повітря

Найбільшими його забруднювачами у країнах блоку наразі є тверді частинки, діоксид азоту та озон