У повітрі Києва виявили багатократне перевищення шкідливих речовин

У повітрі Києва виявили багатократне перевищення шкідливих речовин shutterstock
Катерина Бєлоусова

У найближчі дві-три доби погода не сприятиме розсіюванню шкідливих домішок в атмосфері

У повітря Києва протягом тижня з 30 травня по 4 червня 2022 року виявили значне перевищення діоксиду азоту та формальдегіду.

Порівняно з попереднім тижнем, рівень забруднення завислими речовинами, діоксидом сірки знизився, формальдегідом - більш помітно, а  діоксидом азоту та оксидом вуглецю – дещо підвищився, йдеться у щотижневому звіті про забруднення повітря від Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

За даними обсерваторії перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) за середньодобовим вмістом діоксиду азоту минулого тижня становило:

  • 3,2-5,1 рази на площах Перемоги та Деміївській, проспекті Перемоги, вулицях Академіка Стражеска та Каунаській; 
  • 2,1-3,0 рази на Оболонському проспекті, бульварі Лесі Українки, у районі Гідропарку, вулицях Довженка, Попудренка та Скляренка, 
  • перевищень не спостерігалось на проспекті Науки, 37 (в районі метеомайданчику).

Перевищення ГДК за середньодобовим вмістом формальдегіду:

  • 3,0-3,7 рази на площах Перемоги та Деміївській, бульварі Лесі Українки, вулицях Академіка Стражеска, Довженка та Скляренка; 
  • 1,3-2,9 рази на проспектах Науки, Перемоги та Оболонському, у районі Гідропарку, вулицях Попудренка та Каунаській

Інші перевищення ГДК за середньодобовим вмістом:

  • завислих речовин – у 1,0-1,1 рази на площі Перемоги, проспекті Перемоги (район метро Святошин), вулиці Каунаській;
  • оксиду вуглецю – у 1,0-1,7 рази на Деміївській площі, проспекті Перемоги, у районі Гідропарку, вулицях Академіка Стражеска (перетин з бульваром Вацлава Гавела), Інженера Бородіна та Семена Скляренка;

За тиждень експерти на 16-ти стаціонарних постах відібрали та проаналізовали 1472 проби атмосферного повітря.

“За прогнозами Українського гідрометцентру у найближчі дві-три доби очікується ясна погода, без опадів, з підвищеною температурою, що не сприятиме розсіюванню шкідливих домішок в атмосфері”, – попередили в матеріалі.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Києві зафіксували кількаразове перевищення ГДК в атмосферному повітрі шкідливими речовинами, зокрема формальдегідом і діоксидом азоту.

Читайте також
Так виглядають викиди авто: у Києві презентували унікальну 30-кілограмову скульптуру
Так виглядають викиди авто: у Києві презентували унікальну 30-кілограмову скульптуру

Об’єкт має форму листочка, розчавленого автомобільною шиною

Новини ЄС: від вимог відстрочки щодо викидів метану до термінових заходів підтримки
Новини ЄС: від вимог відстрочки щодо викидів метану до термінових заходів підтримки

Для подолання залежності від викопного палива в Євросоюзі хочуть пришвидшити розвиток "зеленої" енергетики

Італія закликає Єврокомісію не міняти контрольні показники ETS до перегляду всієї системи
Італія закликає Єврокомісію не міняти контрольні показники ETS до перегляду всієї системи

Це може створити регуляторну невизначеність та підірвати промислову стійкість у цілих галузях

Екологія по-київськи: мільярди на озеленення та пляжі під час війни
Екологія по-київськи: мільярди на озеленення та пляжі під час війни

У програмі з екологічного благополуччя столиці лише один розділ присвячений природоохоронним заходам