У Полтаві екоактивісти забили на сполох через вимирання ставків. Фото

У Полтаві екоактивісти забили на сполох через вимирання ставків. Фото

Катерина Бєлоусова

Держекоінспекція не погодила проведення досліджень

Екоактивісти з громадської організації Ekoltava намагаються привернути увагу до проблеми забруднення Пушкарівських ставків у Полтаві, яке триває роками та значно посилилося останнім часом.

Їхні води стали бірюзово-чорними та кольору “зеленки” зі специфічним неприємним запахом, а на струмках, що їх зʼєднує утворився білий осад, повідомляє Ekoltava у Facebook.

Екоактивісти припускають, що ставки роками забруднюють каналізаційні стоки. 

“Останні 15 років ми не пам’ятаємо Пушкарівські ставки у Полтаві такими забрудненими, як зараз. Це жахає, – написали вони. – Але це триває вже роками. Цікавить перш за все, що відбувається зараз? Що за залпові викиди такі, якщо вони настільки забарвлюють воду?”.

В Ekoltava розповіли, що для виявлення причин забруднення необхідно перевірити промзону між вулицями Решетилівська (Маршала Бірюзова) та Чумацький Шлях (Половка) де знаходяться численні автомийки та інші підприємства. А також провести детальний аналіз води. 

“Наразі стало відомо, що Державна екоінспекція на запит міськради не надала погодження на проведення досліджень”, – наголосили у повідомленні.

Екоактивісти розповіли, що раніше біля ставків відчувався легкий неприємний запах. Однак містяни все одно відвідували їх, а деякі рибалки навіть заходили у воду. Попри забруднення, у ставках жили качки, видри, ласки та риби. Однак зараз тваринам загрожує небезпека.

Вони зазначили, що, за повідомленнями місцевих ЗМІ, що у водоймах фіксують загибель риби. Особливо критична ситуація у струмку, що тече з колектора від вулиці Чумацький шлях, Ще у 2023 році у потічку вміст аміаку за результатами дослідження перевищував норму в 10 разів.  

В Ekoltava додали, що річка Вільшана утворює мальовничий каскад ставків навіть з невеликим водоспадом. Біля неї є залишки діброви та розгалужена мережа невеликих ярів. Цю територію можна перетворити у ландшафтним парк в межах міста.

“У Полтаві не так багато водойм, тож треба боротися за кожну з них. Їх стан дуже важливий зокрема і в умовах зміни клімату. Пушкарівські ставки треба рятувати”, – наголосили у повідомленні.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Харківщині у Змієві у кількох метрах від кладовища утворилося озеро з каналізаційними нечистотами, які через трубу потрапляють у притоку річки Мжа.

Читайте також
Що варто робити восени для збереження водойм чистими: фахівці розповіли
Що варто робити восени для збереження водойм чистими: фахівці розповіли

Осінь – вдалий час для того, щоб звернути увагу на стан річок та озер

Українцям пояснили, чому так сильно обмілів Дністер
Українцям пояснили, чому так сильно обмілів Дністер

Припущення, які робили у соцмережах, дійсно є серед причин екологічного лиха

Ліс замість водосховища: еколог розповів про відновлення території після підриву Каховської ГЕС
Ліс замість водосховища: еколог розповів про відновлення території після підриву Каховської ГЕС

Фахівці постійно стежать за змінами в екосистемах ложа дна на місці штучної водойми