Німеччина має намір віддати 2% своєї території під вітряки

Німеччина має намір віддати 2% своєї території під вітряки

Олена Яценьо

Документ установить для федеральних земель мінімальний розмір площі під будівництво вітряків

Міністерство економіки та клімату Німеччини в середу, 8 червня, представило пакет заходів, що прискорюють розвиток вітряної енергетики на суші, оскільки країна прагне зменшити свою залежність від російського викопного палива. Розроблений законопроєкт зобов'язує всі федеральні землі віддати під установку вітрогенераторів у середньому 2% своєї території.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на відповідні документи, які опинилися в розпорядженні агентства.

Відомо, що Німеччина прагне задовольнити 80% своїх потреб в електроенергії з відновлюваних джерел до 2030 року. Для цього заплановано збільшити потужності наземної вітрової енергії до 115 гігаватів (ГВт), що еквівалентно потужності 38 атомних станцій.

Але нині лише приблизно 0,8% землі в Німеччині призначено для наземної вітряної енергії, водночас фактично використовується 0,5%. Законопроєкт має на меті збільшити цей відсоток до 2%, установивши мінімальний відсоток землі, який кожна із 16 федеральних земель має надати для вітряних електростанцій.

В агентстві також додали, що з моменту вступу на посаду після торішніх виборів міністр економіки Німеччини Роберт Габек, член екологічної партії "зелених", безуспішно намагається переконати державу добровільно виділити більші площі для вітроелектростанцій.

Кількість дозволів на будівництво нових берегових вітрогенераторів зменшилася на 14% за перші три місяці цього року проти 2021 року, водночас Асоціація вітроенергетики Німеччини заявила, що південні штати, як-от Баварія та Баден-Вюртемберг, можуть зробити більше.

Також уряд готує поправки й до закону про охорону навколишнього середовища, згідно з якими вітрогенератори можна буде розміщувати на природних ландшафтах, що охороняються. Водночас істотно пом'якшуються і вимоги до охорони тварин, зокрема скорочуються допустимі відстані від вітряків до місць проживання рідкісних птахів, а деякі види пернатих взагалі вилучено зі списку, з яким влада звіряється під час видачі ліцензій на нові установки.

Раніше ЕкоПолітика писала, що російська кібератака проти України ще на початку повномасштабного вторгнення завдала збитків вітроенергетиці Німеччини.

Читайте також
Росіяни хочуть приєднати вітроелектростанції на Херсонщині до Криму
Росіяни хочуть приєднати вітроелектростанції на Херсонщині до Криму

Фахівці не виходять на роботу, щоби блокувати таку можливість

Інвестиції у вітроенергетику 2030 року перевищать $100 мільярдів — дослідження
Інвестиції у вітроенергетику 2030 року перевищать $100 мільярдів — дослідження

Рушійною силою такого зростання є значне нарощування потужностей у Європі

Як роботи можуть пришвидшити будівництво морських ВЕС
Як роботи можуть пришвидшити будівництво морських ВЕС

Технологія допоможе зекономити роки, необхідні для створення вітрової електростанції в океані