У Нідерландах металургійний завод Tata Steel втретє став світовим лідером в декарбонізації shutterstock

У Нідерландах металургійний завод Tata Steel втретє став світовим лідером в декарбонізації

Катерина Бєлоусова

Компанія планує стати кліматично нейтральною до 2045 року

У Нідерландах металургійний комбінат Tata Steel в місті Еймейден посів 3 місце в ТОП-5 Всесвітньої асоціації сталі щодо інтенсивності викидів вуглецю у 2022 році.

Завод має викиди СО2 приблизно на 7% нижчі за середньоєвропейський показник і майже на 19% нижче середньосвітового показника та вже третій рік поспіль потрапляє в цей рейтинг, повідомляє EUROMETAL.

“Хоч сталь є невід'ємною частиною нашого повсякденного життя, ми не заплющуємо очі на вплив нашої діяльності. Ми вкладаємо значні кошти у подальше зниження впливу нашої діяльності в Еймейдені на наших сусідів та довкілля. Наша нещодавно запущена кліматична стратегія є новим рівнем амбіцій, який обертається навколо “екологічно чистого” виробництва сталі”, – сказав голова правління Tata Steel Nederland Ханс ван ден Берг.

В матеріалі зазначили, що компанія планує стати кліматично нейтральною до 2045 року та впроваджує заходи щодо зменшення викидів CO2 по всій Європі. Так завод у Наанталі, Фінляндія, є першим з підприємств компанії, що має нейтральні викиди CO2 (для Scope 1 і 2), а новий завод у Гелдермалсені, Нідерланди, вже повністю працює на електроенергії.

Автори підкреслили, що Tata Steel планує перейти на водневе виробництво сталі на заводі в Еймейдені. До 2030 року компанія планує ввести в експлуатацію свої перші заводи прямого відновлення та електричні печі, стати виробником великої кількості високоякісної сталі та скоротити викиди CO2 на 35-40%.

Нагадаємо, експерти проаналізували загальні викиди парникових газів найбільших компаній важкої промисловості у світі за їх доходом у 2021 році.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Європа стала лідером у забезпеченні вуглецевої нейтральності, а її металургійна промисловість є передовою у розбудові сталої економіки.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan