У нацпарку на Одещині загинули сотні лебедів: науковці бʼють на сполох

У нацпарку на Одещині загинули сотні лебедів: науковці бʼють на сполох

Катерина Бєлоусова

Ймовірною причиною загибелі лебедів називають вірусну інфекцію або годування хлібом

На Одещині на території Нижньодністровського національного природнього парку протягом місяці масово гинуть лебеді – за попередніми підрахунками загинули сотні птахів.

Про це розповів зоолог нацпарку Микола Роженко, наголосивши, що наразі ще не всі ділянки обстежили, повідомляє Юг.Today.

“Остаточну цифру я зараз сказати не можу. Ми поки ведемо підрахунок. Наші інспектори обстежують окремі ділянки та підраховують знайдених лебедів. Наприклад, у межах озера Біле знайдено близько тридцяти птахів, – сказав він. – Це буде серйозна цифра. Це будуть сотні”.

Роженко зазначив, що ймовірною причиною загибелі лебедів є вірусна інфекція. Науковці не вважають причиною мору отруєння від їжі з полів.

“Лебеді на поля літають, коли замерзають водойми. А зараз льоду немає, і їжі їм в плавнях більше, ніж достатньо”, – сказав він, додавши, що відповідні служби зараз роблять усі потрібні аналізи для встановлення причин мору.

Зазначається, що випадки загибелі птахів українці фіксують і на березі Тилігульського лиману.

На Instagram-сторінці нацпарку розповіли, що у Біляївській міській раді 6 лютого провели термінову нараду щодо загибелі птахів. 

Представниця Нижньодністровського нацпарку Юлія Тернова припустила, що окрім інфекції, масову загибель могли спричинити відвідувачі. Адже люди годують лебедів хлібом, який викликає в них розлад травлення та може навіть вбити.

На нараді вирішили найближчим часом виготовити інформаційні плакати щодо правил годування птахів та небезпечних для них продуктів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, наприкінці 2022 року на Одещині загинули тисячі ссавців та птахів, зокрема понад 1000 фазанів, сотні сірих ворон, граків, борсуків, лис, шакалів тощо. 

Читайте також
Птахи змінюють свої міграційні шляхи через війну в Україні
Птахи змінюють свої міграційні шляхи через війну в Україні

Вони змушені їх подовжувати, аби оминути небезпечні території

У Харкові в річку Лопань повернулися качки після розливу нафти
У Харкові в річку Лопань повернулися качки після розливу нафти

Це означає, що концентрація нафтопродуктів у воді значно зменшилася

Харківʼяни почали рятувати отруєних нафтопродуктами качок
Харківʼяни почали рятувати отруєних нафтопродуктами качок

До однієї з мешканок Лопані качур самостійно прийшов на подвірʼя по допомогу