На Одещині на території Нижньодністровського національного природнього парку протягом місяці масово гинуть лебеді – за попередніми підрахунками загинули сотні птахів.
Про це розповів зоолог нацпарку Микола Роженко, наголосивши, що наразі ще не всі ділянки обстежили, повідомляє Юг.Today.
“Остаточну цифру я зараз сказати не можу. Ми поки ведемо підрахунок. Наші інспектори обстежують окремі ділянки та підраховують знайдених лебедів. Наприклад, у межах озера Біле знайдено близько тридцяти птахів, – сказав він. – Це буде серйозна цифра. Це будуть сотні”.
Роженко зазначив, що ймовірною причиною загибелі лебедів є вірусна інфекція. Науковці не вважають причиною мору отруєння від їжі з полів.
“Лебеді на поля літають, коли замерзають водойми. А зараз льоду немає, і їжі їм в плавнях більше, ніж достатньо”, – сказав він, додавши, що відповідні служби зараз роблять усі потрібні аналізи для встановлення причин мору.
Зазначається, що випадки загибелі птахів українці фіксують і на березі Тилігульського лиману.
На Instagram-сторінці нацпарку розповіли, що у Біляївській міській раді 6 лютого провели термінову нараду щодо загибелі птахів.
Представниця Нижньодністровського нацпарку Юлія Тернова припустила, що окрім інфекції, масову загибель могли спричинити відвідувачі. Адже люди годують лебедів хлібом, який викликає в них розлад травлення та може навіть вбити.
На нараді вирішили найближчим часом виготовити інформаційні плакати щодо правил годування птахів та небезпечних для них продуктів.
Переглянути цей допис в Instagram
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, наприкінці 2022 року на Одещині загинули тисячі ссавців та птахів, зокрема понад 1000 фазанів, сотні сірих ворон, граків, борсуків, лис, шакалів тощо.