У Миргороді запускають лінію для сортування сміття shutterstock

У Миргороді запускають лінію для сортування сміття

Іван Шевчук

Мобільна сміттєсортувальна станція не пустить на звалище відходи, які можна відправити на переробку

Вже за два дні, 29 грудня, у Миргороді у штатному режимі запрацює мобільна сміттєсортувальна лінія. Вона дозволить вдвічі зменшити кількість ресурсоцінних відходів, які потрапляють на міське звалище.

Про це "Суспільному" розповів начальник комунального підприємства "Спецкомунтранс" Олександр Онищенко.

Йдеться про те, щоб вилучити на переробку ті побутові відходи, які опинилися в загальних контейнерах для сміття. Раніше працівники "Спецкомунтрансу" робили це повністю вручну. Нова установка, що від 20 грудня працює у тестовому режимі, дозволить механізувати цей процес і поліпшити умови праці.

Вона змонтована в закритому напівпричепі з обігрівом - це захищає працівників від примх погоди. Також ця лінія обладнана бактерицидними лампами. Сміття з допомогою шнека подається на експедиційний стіл, де потім з нього вручну відбирають корисні компоненти.

Сміттєсортувальна лінія у Миргороді - фото: Суспільне Полтава

Мобільна сміттєсортувальна лінія, що отримує живлення від генераторів, може працювати у будь-якому місці.

Як повідомив "Суспільному" заступник Миргородського міського голови Сергій Швайка, сортувальна лінія – це проєкт-переможець обласного конкурсу ініціатив щодо розвитку громад 2020-го року.

По 600 тис. грн на його реалізацію виділили з місцевих бюджетів - громади та області. Крім власне сортувальної лінії, проєкт передбачав закупку контейнерів для роздільного збору сміття у школи Миргорода.

Із запуском миргородського проєкту на Полтавщині діятиме вже п’ять сміттєсортувальних ліній, каже начальник обласного управління ЖКГ Едуард Рева. Такі новації він вважає необхідним мінімумом, на котрому не варто зупинятися:

 "Зараз треба думати ширше – це більш детальна переробка сміття, використання його, отримання від нього енергії".

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що на Вінниччині підприємство з переробки відходів виробляє тротуарну плитку із використаних поліетиленових пакетів.