Заступник міністра енергетики та захисту довкілля Ярослав Демченков підтримав законопроєкт "Про встановлення нульової ставки податку на викиди СО2 під час спалювання біопалива".
Про це він сам заявив на свої сторінці у Facebook у суботу, 3 квітня. За його словами, відповідне рішення було ухвалено після довгої дискусії.
Суть законопроєкту в тому, зазначає Демченков, щоби встановити нульову ставку податку на викиди СО2, що здійснюється котельнями, ТЕЦ, ТЕС на біомасі; а також у створенні Реєстру установок, які використовують тверде біопаливо як єдиний вид палива.
Чиновник навів низку аргументів за що, він підтримав проєкт закону про екологічний податок. Серед перелічених причин такі:
- потрібно стимулювати виробництво енергії з біопалива для заміщення викопного палива (вугілля) та імпортного газу;
- податок, особливо після його збільшення, є додатковим фінансовим навантаженням на проєкти біоенергетики;
- біопаливо вважається СО2-нейтральним паливом, адже під час його спалювання двоокису вуглецю утворюється стільки, скільки було поглинуто рослинами під час росту;
- згідно з Директивою 2003/87/ЄС про встановлення схеми торгівлі викидами парникових газів, передбачено, що коефіцієнт викидів парникових газів для біомаси є нульовим;
- також є поширеною практикою в багатьох країнах, де біопаливо вважається вуглецево-нейтральним.
Після отримання висновку Мін'юсту законопроєкт буде надіслано на розгляд Кабінету міністрів, додав Демченков.
Відомо, що законопроєкт у співпраці з експертним середовищем підготувало Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.
Як повідомляла ЕкоПолітика, в.о. голови Міністерства енергетики Юрій Вітренко заявив, що екоподаток можуть підняти, й назвав причину. На його думку, хто забруднює довкілля, має платити.