Питна вода, яку споживає більшість мешканців українських населених пунктів, містить хімічні домішки, серед яких значну частку займають пестициди та медичні препарати.
Про це в інтерв'ю телеканалу "ДОМ" розповів заступник міністра екології і природних ресурсів Михайло Хорев.
"70% мешканців України споживають воду в основному з поверхневих джерел", – зазначив посадовець, додавши, що велике значення має стан головної водної артерії країни – річки Дніпро.
Він наголосив, що Україна спільно з європейськими партнерами провела скринінг у басейнах Дніпра, Дністра, Сіверського Донця та Нижнього Дунаю. Воду перевірили на тисячі забруднювачів.
"Сказати, що ситуація у нас набагато гірша, ніж у сусідів, в Європі, ми не можемо. Немає глибинних досліджень, дослідження лише почалися. Вони триватимуть три роки", – додав Хорев.
Чиновник повідомив, що в зразках води виявили пестициди і фармпрепарати (зокрема ті, що стосуються лікування COVID-19). Причина цього – недосконалі очисні системи.
"70% проблем якості води вирішує будівництво якісних систем очищення або модернізація існуючих", – наголосив Хорєв.
Серед інших кроків він назвав недопущення сільгоспобробки прибережних полос та використання там пестицидів.
Раніше ЕкоПолітика писала про те, що до 2050 року в Україні гостро постане проблема нестачі чистої питної води.
Також стало відомо про погіршення ситуації з головною рікою країни.
За даними фахівців, купатися в Дніпрі в районі Києва стає дедалі небезпечніше для здоров'я, оскільки у воді містяться важкі метали, хімікати й велика кількість бактерій.