У Львові 21 травня на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів (ТПВ) запустили біогазову електростанцію, яка вироблятиме понад 800 тисяч куб. м. газу на рік.
Це дозволить забезпечити енергією близько 735 сімей, повідомляє “Зелене Місто” у Facebook.
Об’єкт побудовано в рамах спільного проєкту НАК “Нафтогаз України” та групи компаній Clear Energy.
“Я вважаю надзвичайно важливим, що навіть у таких складних умовах війни ми все одно продовжуємо розвиватися та реалізовувати подібні проєкти. Завдяки біогазовій електростанції 38 гектарів сміттєвого полігону, який викидає мільйони кубометрів шкідливого звалищного газу, стануть джерелом енергії для навколишніх домогосподарств”, – зазначив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.
В матеріалі пояснили, що звалищний газ формується під час анаеробного розкладу органічних решток відходів, тобто без доступу повітря, та є однією з причин пожеж і вибухів на звалищах. Технологія дозволить не тільки знизити викиди метану, а й пов'язані з цим викиди летючих органічних сполук та інших забруднювачів повітря.
Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що рекультивація полігону у Великих Грибовичах є надзвичайно важливим проєктом для Львова.
“Ми реалізуємо його завдяки підтримці європейських банків. Він входить до комплексного плану вирішення проблеми з відходами у Львові. Наразі триває технічна рекультивація, яка включає в себе спорудження системи збору, підготовки та утилізації полігонного газу з генерацією електричної енергії. Переконаний, що відкриття біогазової електростанції та робота у синергії з “Нафтогаз” та Clear Energy стане новим кроком у цій важливій справі”, – каже Садовий.
На станції встановлено австрійське обладнання Jenbacher, яке використовується в біогазових проєктах по всій Європі.
Співзасновник та голова наглядової ради Групи Clear Energy Петро Багрій пояснив, що станція вироблятиме 2 645 тисяч КВт/год на рік, що дозволить заощадити понад 800 тисяч кубів природного газу
“Це дає можливість забезпечити “зеленою” електроенергією близько 735 домогосподарств і разом з тим скоротити викиди СО2 в атмосферу обсягом близько 30 тисяч тонн на рік”, – сказав він.
Збір біогазу здійснюються за допомогою свердловин, які рівномірно розташовані по тілу полігона, та системи збору поверхневих газів.
Нагадаємо, на звалищі під Львовом триває дегазація полігону.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Львові жителів і гостей міста попросили продукувати менше сміття.