У Кривому Розі протестують нові способи зменшення токсичного пилу з Північного ГЗК facebook.com/ECOLOGIY.KR

У Кривому Розі протестують нові способи зменшення токсичного пилу з Північного ГЗК

Катерина Бєлоусова

Термін захисної дії покриття повинен становити не менше ніж 3 місяці

У Кривому Розі на хвостосховищі ПРАТ "Північний ГЗК", що належить групі "Метінвест", випробують нові технології з пилоподавлення за допомогою звʼязуючих речовин.

Протягом трьох місяців науковці спостерігатимуть за результатами на оброблених поверхнях, повідомляє Управління екології виконкому Криворізької міської ради у Facebook.

Зазначається, що проєкт є частиною міської екологічної програми, яку впроваджують спільно з фахівцями Держпродспоживслужби та Науково-дослідним гірничорудним інститутом Криворізького національного університету.

В повідомленні пояснили, що на хвостосховищі випробують гуматовий реагент, який був найбільш ефективною розробкою науковців. Термін захисної дії покриття повинен становити не менше ніж 3 місяці.

Науковці проводитимуть періодичний моніторинг оброблених поверхонь на відповідність цілісності захисного шару, визначеним фізичним властивостям, а саме: 

  • стійкості;
  • міцності;
  • товщині;
  • структурі;
  • водопоглинення.

Нагадаємо, у Кривому Розі на хвостовищі Північного гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК) висадили 10 гектарів жита. Рослинний барʼєр допоможе зменшити кількість пилу, адже коріння та стебла рослин закріплюють суху поверхню.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Кривому Розі у червні знизилися середньомісячні концентрації пилу, діоксиду та оксиду азоту на 50%, порівняно з аналогічним періодом 2022 року. 

Читайте також
У Кривому Розі кількість викидів від вибухів у кар'єрах знизилася на 9% за рік
У Кривому Розі кількість викидів від вибухів у кар'єрах знизилася на 9% за рік

Фактичний показник питомого скорочення викидів від масових вибухів був на 2% меншим від запланованого

У Кривому Розі за 2023 рік зменшилося забруднення повітря
У Кривому Розі за 2023 рік зменшилося забруднення повітря

Максимальні разові концентрації пилу перевищили допустимі норми у 4,8 рази