У Китаї рівень води в річці Янцзи сягнув найнижчого показника за 150 років bloomberg.com

У Китаї рівень води в річці Янцзи сягнув найнижчого показника за 150 років

Катерина Бєлоусова

Зміна клімату, ймовірно, призведе до більш частих і стійких хвиль спеки та посух

У Китаї рівень найдовшої річки Азії Янцзи сягнув найнижчого показника, для цієї пори року, з початку обліку в 1865 році, що може негативно вплинути на економіку.

Зниження рівня води призвело до порушення виробництва електроенергії на багатьох ключових ГЕС, викликавши енергетичний хаос у деяких частинах країни, повідомляє Bloomberg.

Річка в Китаї має довжину близько 6300 км та живить ферми, які забезпечують значну частину продовольства в країні, і величезні гідроелектростанції.

В матеріалі зазначили, що великі міста, зокрема Шанхай, скорочують використання електроенергії. Tesla Inc. попередила про збої в ланцюжку поставок для свого заводу в Шанхаї, а такі компанії як Toyota Motor Corp. і Contemporary Amperex Technology Co., провідний у світі виробник акумуляторів для електромобілів, закрили заводи.

В BloombergNEF підкреслили, що зміна клімату, ймовірно, призведе до більш частих і стійких хвиль спеки та посух. Тому поточні відключення піднімають довгострокові питання щодо залежності Китаю від гідроенергетики, найбільшого джерела чистої енергії в країні, на частку якого у 2020 році припадало близько 18% виробництва електроенергії.

Це загострює проблеми у відродженні економіки, яка вже постраждала від частих блокувань через Covid та кризи власності. 

У той час як виробництво дамб в регіоні Сичуань впало вдвічі, виснажлива спека спричинила зростання попиту на електроенергію приблизно на чверть. 

На думку аналітика BloombergNEF  Ханьяна Вея, дефіцит електроенергії в Сичуані показує, що гідроенергетика, яка зазвичай вважається найстабільнішим відновлюваним джерелом, все ще не така надійна, як вугілля.

Очікується, що нинішня ситуація буде менш болючою, ніж у 2021 році, оскільки найсуворіші заходи були в основному обмежені Сичуанем, який становить лише 5% ВВП країни. 

Однак це може становити загрозу для економіки. Економісти вже погіршили прогноз зростання країни на цей рік до менш ніж 4%, що значно нижче цільового показника уряду в 5,5%.

В Ухані цього літа температура регулярно перевищувала 40 градусів за Цельсієм. 

“У довгостроковій перспективі Китай та решта світу стикаються зі зростаючими проблемами через нестабільні погодні умови”, – зазначили в повідомленні.

Високі температури спричинили висихання річок в Європі, а в Індії – скорочення площ посівів рису на 13%, що загрожує глобальному постачанню продовольства.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Європа потерпає від найсильнішої за останні за півтисячоліття посухи. Рівень води у річках знизився настільки, що на поверхню вийшли так звані голодні камені, які пророкують неврожай і голод, а робота річкового транспорту на окремих ділянках стає неможливою.

Читайте також
На Черемоші знову намагаються будувати мініГЕС: екологи висловилися проти
На Черемоші знову намагаються будувати мініГЕС: екологи висловилися проти

Це суперечить загальноєвропейській тенденції до відновлення вільної течії річок

На Закарпатті громада зупинила підготовчі роботи забудовника зі спорудження мініГЕС
На Закарпатті громада зупинила підготовчі роботи забудовника зі спорудження мініГЕС

Судова тяганина через цей проєкт триває вже понад 6 років

Водокористувачів тепер будуть обмежувати: кого це торкнеться
Водокористувачів тепер будуть обмежувати: кого це торкнеться

Пріоритетність використання вод надаватиметься лише для питних і побутових потреб населення

Екоінспектори перевіряють можливе забруднення річки Устя у Рівному 
Екоінспектори перевіряють можливе забруднення річки Устя у Рівному 

Остаточних результатів лабораторних аналізів ще немає