У Києві почали приймати на безпечну утилізацію електронні відходи, або e-waste, – всю застарілу техніку та аксесуари до неї, зокрема старі зарядні пристрої.
Відходи можна приносити особисто, надіслати новою поштою або замовити вивіз за адресою, повідомляє “Центр управління відходами” (ЦУВ) у Facebook.
В матеріалі підкреслили, що електронні відходи є токсичними та містять велику кількість небезпечних речовин, зокрема мідь, свинець, ртуть, кадмій, нікель, ПБДЕ та ПХБ, які негативно впливають на здоров’я.
Експерти зі США виявили, що хоча e-waste становлять 2% від усіх відходів у країні вони складають 70% від всіх токсичних відходів. Цей тип відходів зростає найдинамічніше у світі і у 2021 році вага e-waste склала понад 57 млн тонн.
Як здати відходи на утилізацію в ЦУВ:
- принести за адресою: м. Київ, вул. Полковника Шутова, 16 (завод "Аналітприлад");
- надіслати новою поштою (оплата за рахунок відправника);
- замовити вивіз за адресою у Києві (актуально, якщо у вас назбиралось багато відходів, а також – для компаній). При замові цієї послуги неліквідні відходи компанія забирає без додаткової оплати.
Звʼязатися з ЦУВ можна за номером: +38(098)-043-03-03, або електронною поштою office@recycle.com.ua.
Щоб зменшити кількість електронних відходів, в Європі затвердили єдиний стандарт для зарядних пристроїв усіх видів ґаджетів. Так повний перехід на USB Type-C має відбутися у 2024 році.
Це дозволить скоротити кількість e-waste у ЄС на 11 000 тонн щороку, а також зекономить мешканцям близько €250 млн на рік.
“Навіть компанія Apple почала тестувати варіанти iPhone без роз'єму Lightning, який має замінити USB Type-C. Це має бути другою заміною порту зарядки за всю історію бренду”, – йдеться в матеріалі.
Нагадаємо, у Полтаві екобус до кінця червня збиратиме батарейки, термометри й лампочки.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Волині встановили контейнери для небезпечних відходів.